Interiér rodinného domu, Záhorské Sady, Bratislava

Interiér radového rodinného domu sme navrhli pre pár v produktívnom veku s dospelými deťmi, čomu odpovedá dizajn a funkcia jednotlivých priestorov. Namiesto detských izieb má dom hosťovskú izbu a pracovňu. V interiéri sme použili svetlé materiály, ktoré sa nesnažia pôsobiť teplo, ale také naozaj sú. Svetlošedé vinylové podlahy pôsobia sterilne, ale v skutočnosti sú príjemné ako drevo.

Univerzálna vinylová podlaha

Vinylovú podlahu s dekorom bieleného dubu sme použili na žiadosť majiteľov. Pre jej vysokú odolnosť sme ju mohli umiestniť do všetkých miestnosti vrátane kúpeľní. Vinylová podlaha má oproti laminátovej výhodu, že je na dotyk príjemná a teplá. V neutrálnom prevedení necháva vynikať skutočné drevo na nábytku, rovnako ako bielu hmotu kuchynskej zostavy.

Príjemné materiály pre teplo domova

Kontaktné časti interiéru dennej časti sme navrhli z materiálov, ktorých sa budete chcieť dotýkať. Kartáčované drevo na jedálenskom stole, jemná látka na sedacom nábytku a mäkký svetlohnedý koberec sú príjemné na dotyk a interiéru dodávajú pocit domova. Obzvlášť teplo pôsobia podvečer pri umelom osvetlení. Rôzne druhy stmievaných zdrojov umožňujú tvorbu svetelných scén.

Obývacia izba

Obývačka rodinného domu pôsobí útulným a čistým dojmom, pretože obsahuje len nábytok s minimom otvorených úložných priestorov. Sú totiž neviditeľné - knižnicu aj barovú skrinku sme navrhli do pokračovania kuchynskej zostavy. Televízor pred oknom umožňuje súčasné sledovanie televízie a zároveň dianie v záhrade, s ktorou obývačka priamo susedí.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Návrh a realizácia na mieru

V dennej časti sme s výnimkou stoličiek, svetiel a spotrebičov navrhli všetky časti nábytku na mieru alebo skombinovali tak, že pôsobia ako mieru. Na mieru je drevená časť kuchynskej zostavy, rozkladací jedálenský stôl a sedačka. Výroba na mieru nám umožnila presnú kalibráciu farieb a odtieňov a tiež presné osadenie nábytku do priestoru.

Biela typizovaná kuchyňa s kamennou doskou

Bielu kuchyňu U-tvaru tvorí kombinácia typizovaných a atypických prvkov, ktoré spolu tvoria funkčný a cenovo prijateľný celok. Základom sú biele skrinky od spoločnosti Ikea, na ktoré sme umiestnili pracovnú dosku z umelého kameňa v bielej farbe. V rovnakej farbe sme zrealizovali zásteny z lacobelu. Kuchyňa je na prvý pohľad bez odsávania, digestor je integrovaný do varnej dosky, takže vyzerá, akoby tam nebol.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Hlavná spálňa s kúpeľňou

Hlavnú spálňu na prízemí sme navrhli v hotelovom štýle - je elegantná, funkčná a má vlastnú kúpeľňu so sprchovým kútom. Úložné priestory spálne zabezpečuje šatníková skriňa, ktorá slúži aj na oddelenie spálne od kúpeľne. Neutrálne až monochhromatické steny, podlahy a stropy nechávajú vyniknúť zariadenie. Všetok nábýtok vrátane postele sme navrhli a vyrobili na mieru.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Hosťovská izba

Izba pre hostí je úplne minimalistická - obsahuje len rozťahovaciu sedačku, šatníkovú skriňu a komodu zavesenú na stene. Dizajn vychádza z farebnosti dennej časti okrem dreveného povrchu komody - tá je z úsporných dôvodov na rozdiel od dennej zóny z imitácie dreva. Na rozkladacej pohovke sa vyspia dvaja ľudia, na stene je plnohodnotný šatník na celú plochu steny.

Pracovňa

Druhá izba na poschodí plní funkciu pracovne. Navrhli sme ju s dôrazom na efektivitu, aby sme jej potenciál maximálne využili. Na stene oproti vstupu je pracovný stôl na konzole, ktorý zaberá takmer celú šírku miestnosti. Po obvode sa nachádzajú otvorené a uzavreté skrine na dokumenty a oblečenie.

Kúpeľňa na poschodí

Horná kúpeľňa obsahuje umývadlo, toaletu s hygienickou sprškou a vaňu. Dizajn kúpeľne je jednoduchý a vychádza zo zvyšku domu - na podlahu sme navrhli vinyl v drevenom dekore, na steny sme použili veľkoplošný šedý obklad. 

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti