RULES ateliér, Ružinov, Bratislava

Viac info

Naše vlastné kancelárie využívame okrem funkcie každodenného pracoviska aj ako showroom pre klientov. Interiér prešiel komplexnou rekonštrukciou, počas ktorej sme zrušili priečky, zmenili dispozíciu a všetky rozvody natiahli nanovo.

Naše vlastné kancelárie využívame okrem funkcie každodenného pracoviska aj ako showroom pre klientov. Interiér prešiel komplexnou rekonštrukciou, počas ktorej sme zrušili priečky, zmenili dispozíciu a všetky rozvody natiahli nanovo. Na ružinovskej adrese sme začínali v ofise s 10 pracovnými miestami a 90 m² plochy, ktorú sme postupne rozšírili na trojnásobok. Dnes obsahuje 24 pracovných miest, 4 kuchynky, 2 zasadačky, recepciu, chillout zónu, práčovňu, archív a 3 toalety. Atypický interiér odzrkadľuje filozofiu našej tvorby, oproti pôvodným priestorom je presvetlený, vzdušný a maximálne využíva priestor. Výsledkom je, že sa v práci cítime ako doma a pekné prostredie nám pomáha tvoriť pekné návrhy.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Zeleň ako súčasť interiéru

Kancelária ako garzónka

V zadnej časti dispozície sa nachádza samostatná kancelária s jedným pracovným miestom. Miestnosť je zariadená ako garzónka. Obsahuje kuchynku, sedenie a pracovné miesto s akváriom. Kanceláriu oddeľuje od zvyšku priestoru sklenená stena, ktorú je možné zatemniť nepriehľadnou roletou. Sedačka je rozkladacia, takže môže slúžiť ako posteľ. Na garzónku priamo nadväzuje šatník s práčkou aj kúpeľňa so sprchou a wc.

Hlavná zasadačka s kuchynkou

Zasadačku s kuchynkou sme navrhli v zadnej časti kancelárie v prospech pracovísk pri oknách. Zasadačka obsahuje projektor a konferenčný set Bene. Jednoduchá biela kuchynka bola zrealizovaná v našich začiatkoch a napriek optimalizovanej cene funguje rovnako ako v rokoch svojho vzniku. Podobne ako zvyšok priestoru, ktorý je jednoduchý a nadčasový, takže ho netreba ani nebude treba meniť.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Sklo v interiéri

Pozrite si aj ostatné Všetky konferenčné miestnosti, Všetky kuchynky

Oddelenie zasadačky od kancelárie

Zasadačku sme od zvyšku oddelili sklenenou stenou s obojastranne posuvnými krídlami a elektricky ovládanou vertikálnou žalúziou. V súčasnosti sú medzi sklenenou stenou a plátnom dvere do novoovorenej recepcie, ktorá tvorí spolu so zasadačkou novú klientskú zónu. Projektor sme otočili a plátno premiestnili na protiľahlú stenu.

Neutrálne materiály a živé prvky

Interiér sme navrhli z neutrálnych materiálov, ktoré spolu ladia a sú jednoduché na údržbu. Monochromatická súhra tmavej gresovej podlahy, čienobielych stien a drevených povrchov necháva vyniknúť živé časti interiéru, zelenú popínavú rastlinu a ľudí.

Pozrite si aj ostatné Všetky kancelárie

Čistý dizajn bez kabeláže a viditeľných pc skriniek

10 pracovných miest v prvom trakte mohlo znamenať 10 nepekných pc skriniek. Počítače a kabeláž sme integrovali do nábytku s brezovou dýhou, takže sú neviditeľné a pracoviská pôsobia nezvyčajne čisto. Dojem čistoty umocňuje pracovná doska na konzole bez nôh, takže priestor pod stolom je čistý bez akýchkoľvek rušivých prvkov. Pracovné stoly v sebe obsahujú výsuv pre drobné kancelárske predmety.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Zeleň ako súčasť interiéru

Chillout s kuchynkou

Oddychová zóna s kuchynkou sa nachádza v najtmavšej časti pôdorysu, preto sme použili svetelný strop s rovnomerným svetlom podobným tomu z oblohy. Kuchynka má dvierka z kefovanej dýhy a nerezovú pracovnú dosku. Jej súčasťou je barové sedenie, ktoré prechádza do atypickej rozťahovacej sedačky s úložným priestorom, ktorý slúži ako špajza. 

Pozrite si aj ostatné Všetky kuchynky

Fotografie: Dano Veselský a Peter Čintalan


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti