Byt pre zberateľa modelov, Stein, Bratislava

Štvorizbový byt v rezidenčnom súbore Stein v Bratislave sme prevzali v štádiu holobytu s laminátovou podlahou, interiérovými dverami a kúpeľňami. V projekte sme laminát nahradili drevom a zrealizovali aj menšie stavebné úpravy. V byte prevláda nábytok na mieru, ktorý tu vypĺňa skoro všetky steny. Interiér je charakteristický modelmi automobilov zo zbierky majiteľa, ktoré sme všetky vystavili a podsvietili. Výsledkom je útulný byt z prírodných materiálov s originálnym prvkom, ktorý je najkrajší tým, že vychádza priamo z jeho obyvateľa.

Vstupná hala

Dizajnová čistota je zrejmá už od prvého kontaktu. Vstupnú halu ohraničujú drevená a čierna stena, ktoré prechádzajú do dennej zóny, čím priestory opticky prepájajú. Drevená skrýva dvere do kúpeľne so sprchou a je súčasťou kubusu, ktorý prechádza do obývačky. Čierna stena oproti vstupu obsahuje vstavané dvere do kúpeľne s vaňou a prechádza do vysokých skriniek v kuchyni. Úložné priestory zabezpečuje zrkadlová šatníková skriňa.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Denná zóna

Denná časť je charakteristická minimalizmom a atypickým riešením, ktoré sme navrhli špeciálne pre tento byt. Prepojenie so vstupnou zónou zabezpečujú dva nábytkové kubusy plynulo prechádzajúce z predizby. Drevený okrem políc obsahuje aj dvere do špajze a spálne. Jeho drevená hmota robí priestor útulným a teplým, takže rýchlo navodzuje pocit domova. Čierny kubus tvorá vysoké skrinky kuchyne.

Osvetlenie dennej zóny

Svietidlá v dennej zóne rešpektujú pôvodné rozvody elektroinštalácii. Osvetlenie jedálenského stola zabezpečuje zavesená lampa, ktorá dáva mäkké teplé svetlo ideálne pre stolovanie. Obývačku osvetľuje stropné kruhové svietidlo a podsvietenie kovovej vitríny pre modely automobilov. Led osvetlenie políc robí náladové svetlo a charakteristický prvok celej dennej časti.

Obývačka

Nábytok obývačky tvorí pohodlná látková sedačka s otomanom, konferenčný stolík a príručná stojanová lampa na čítanie. Na stenu za sedačkou sme navrhli kovové police pre modely automobilov. Protiľahlá stena s televízorom je navrhnutá a vyrobená na mieru, čo nám umožnilo umiestniť televízor netradične nízko. Pri sedení na pohovke je horná hrana obrazovky je takmer na úrovni očí, čo je maximálne pohodlné a ergonomické pre oči.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Kovové police na modely

Stena za sedačkou je ideálnym miestom pre prvky s osobitým významom. Napríklad pre majiteľove hobby, ktoré sme sa rozhodli ukázať a dopriať mu dôstojné miesto v obývačke nad sedačkou. Navrhli sme sem špeciálne kovové police vyrobené na mieru presne podľa rozmerov obalov automobilov. Police sme podsvietili, po zotmení dennú zónu rozžiaria rôznofarebnými autami.

Kuchyňa

Kuchyňu tvoria vysoké a nízke skrinky v kontrastnom bielo-šedom prevedení. Minimalistický vzhľad podporujú zabudované spotrebiče a vyfrézované úchytky, ktoré sú takmer neviditeľné. Kuchyňa má všetky zvyčajné spotrebiče, jej zaujímavosť spočíva vo vysokých skrinkách, ktoré v časti vstupnej haly prechádzajú do tmavošedého obkladu a vytvárajú s ním jeden kubus. Čiernobiela kuchyňa necháva vyniknúť drevo na zvyšku dennej zóny.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Drevený kubus

Drevený kubus je multifunkčný kus nábytku z dubovej dýhy prechádzajúci zo vstupnej haly do dennej zóny. Vo vstupnej začína ako obklad, ktorý ukrýva elektrické rozvádzače, dvere do kúpeľne, úložné priestory a háčiky na bundy. V dennej zóne skrýva dvere do komory, dvere do spálne a úložné priestory. Kubus je okrem drevenej podlahy dominantným dreveným prvkom interiéru, ktorý mu dáva útulnosť a pocit domova.

Izba pre študentku

Izba pre študentku obsahuje pracovný stôl, posteľ a dostatok úložných priestorov. Vyvážený pomer otvorených a uzavretých skriniek ponúka priestor pre vystavenie osobných predmetov a zároveň bude izba pôsobiť stále upratane. Svetloružovú farbu sme použili v rozumnej miere a v kombinácii s bielym nábytkom a drevenou podlahou je takmer neutrálna s príjemným prvým dojmom.

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Hosťovská izba

Hosťovská izba slúži pre príležitostné ubytovanie rodinných návštev a my ju navrhli tak, aby ju radi používali aj trvalí obyvatelia. Jej výbava je podriadená jej funkcii, ale okrem postele a šatníkovej skrine tu je aj špeciálne miesto s mäkkou lavicou na čítanie, ktoré sme vytvorili na rozšírenom parapete. Čierna stena robí miesto pre vyniknutie obrazov.

Hlavná spálňa

Hlavná spálňa obsahuje dvojposteľ s úložným priestorom, pracovný stôl a šatníkové skrine. Posteľ sme umiestnili netradične do priestoru tak, aby bola orientovaná smerom k oknu a poskytovala výhľad počas pobytu v nej. Zadné čelo postele tvorí pracovný stôl slúžiaci pre lepenie modelov. Na ľavej stene pri posteli je vitrína so sklenenými dvierkami na modely automobilov.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Sanitárne priestory

Byt obsahuje dve kúpeľne, jednu so sprchovým kútom a druhú s vaňou. Miestnosti boli obložené s hotovou sanitou, takže našim príspevkom bol atypický nábytok, ktorý efektívne využíva všetky niky. Navrhli sme ho z dubovej dýhy, ktorá je rovnaká ako v zvyšku bytu.

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti