Dvojizbový byt Stein, Bratislava

Jednospálňový byt v obytnom súbore Stein bude slúžiť na prenájom a my sme ho navrhli útulne a neutrálne, aby sa v ňom ľudia dobre cítili a zároveň si ho mohli dotvoriť podľa predstáv. Interiérový dizajn sme vyskladali z atypických a typových komponentov, ktoré spolu ladia a tvoria estetický a praktický interiér. Zemité odtiene, masívne drevo a prírodné materiály sú príjemné na pohľad aj dotyk a spolu tvoria autentickú domácu atmosféru.

Obývačka

Obývačku sme zariadili typovým nábytkom od renomovaných značiek, ktoré poskytnú budúcim obyvateľom nadštandardný zážitok z jej používania. Hlavné sedenie tvorí látková trojsedačka, ktorá sa vie rozložiť na príležitostnú dvojposteľ. Doplnili sme ju taburetkou a kreslom v hnedej koži z masívneho dreva, ktoré je subtilné a pritom pohodlné. Betónové konferenčné stolíky majú odnímateľné dosky so skrytými úložnými priestormi.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Nábytok z dreveného masívu

Na želanie majiteľov sme použili nábytok slovenského výrobcu masívneho nábytku a doplnkov Javorina. Drevená komoda pod televízor je takmer umelecké dielo a výrazný dizajnový prvok, ktorý svojim precíznym spracovaním nastavil vysokú latku remeselnej úrovne interiéru. Okrem skrinky pod televízor je od Javoriny aj posteľ, taburetka a ručne tkaný koberec - všetko vyrobené na Slovensku.

Prírodné odtiene a materiály

Na zmäkčenie dizajnu sme na steny použili namiesto farieb odtiene - na pozadí olivovozelených bočných stien vyniká béžová sedačka, drevený nábytok aj biele lampy. S výnimkou laminátovej podlahy, ktorá bola v byte zrealizovaná, sme všetky kontaktné časti zariadenia navrhli z dotykovo príjemných materiálov v ich prirodzených prevedeniach. S výnimkou policovej zostavy, ktorej sme dali tmavozelený odtieň.

Oddelenie kuchyne

Dennej časti dominuje policová zostava, ktorá oddeľuje kuchyňu od obývačky. Vďaka obojstrannému prístupu je vzdušná a kuchyňa pôsobí stále ako súčasť dennej zóny. V časti predizby prekrýva hmotu šatníka v zrkadlovom prevedení, ktoré priestor vizuálne otvára. Policovú zostavu z prírodnej dubovej dýhy sme nalakovali do tmavozelena,  čím sme zachovali prirodzenú štruktúru dreva.

Kuchynská zostava

Štandardnú kuchyňu do písmena U sme navrhli v dôslednom celobielom prevedení. S výnimkou digestora a drezu, ktorý je z praktických dôvodov nerezový, je všetko ostatné biele. Biela je pracovná doska, zástena, batéria, svetlá, skrinky aj spotrebiče. Kuchyňa je ukončená priestorovou policovou zostavou z lakovanej dýhy, ktorá jej poskytuje dodatočný odkladací priestor a vizuálne ju oddeľuje od dennej časti.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Náladové osvetlenie obývačky

Keďže sme byt prevzali s hotovou elektroinštaláciou, vrámci efektivity rozpočtu sme svetelné vývody nechali na ich pôvodných polohách. Tam, kde to bolo potrebné, sme pridali stojanové alebo nástenné lampy s priznanými káblami, ktoré dávajú priestoru neformálnu atmosféru. Pri zapnutí bodových svetiel získa obývačka útulnú domácku atmosféru.

Funkčné osvetlenie kuchyne

Kuchyni, ktorá má byť predovšetkým funkčná, sme navrhli silný zdroj stropného difúzneho svetla. Biele dvierka tu fungujú ako reflexné plochy, takže kuchyňa pôsobí ako jedna veľká lampa - na jej rozžiarenie stačí jeden úsporný zdroj svetla. Policová zostava v tomto prípade plní funkciu svetlolamu, ktorý obmedzuje prienik svetla do obývačky a zabezpečuje jej súkromie.

Spálňa s minipracoviskom

Útulná spálňa obsahuje dvojposteľ, šatníkovú skriňu a minipracovisko. Materiálová kombinácia vychádza z dennej časti - dizajn spálne sme postavili na kombinácii masívneho dreva, zemitozelených stien a mäkkého koberca. Šatníkovú zostavu sme vyrobili na mieru v bielej farbe s drevenými madlami. Dizajn dotvárajú zrkadlá a nočné stolíky po stranách postele.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Kúpeľňa

Byt mal kúpeľňu hotovú od developera, my sme dodali pár doplnkov a skriniek.

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti