Mramorový byt, Riverpark, Bratislava

Luxusný byt na luxusnej adrese bude slúžiť na prenájom alebo ďalší predaj. Napriek faktu, že majiteľ miluje mramor, sme to s ním neprehnali a použili ho v správnej miere na tých správnych miestach. Interiér pôsobí aj s kameňom teplo a útulne.

Luxusný byt s mramorovou podlahou pre spoločnosť Woodstone nie je určený na každodenný rodinný život. Je správne okázalý, správne chladný a maximálne prirodzený - hlavné interiérové prvky sú kameň a drevo. Napriek faktu, že majiteľ miluje mramor, sme to s ním neprehnali a použili ho v správnej miere na tých správnych miestach, takže interiér pôsobí aj s kameňom teplo a útulne. Vrámci prerábky boli všetky rozvody natiahnuté nanovo a zopár murovaných priečok nahradených sklom, ktoré dispozíciu otvorilo a prevzdušnilo.

Jedálenský stôl pri okne

Na nasvetlejšie miesto dennej zóny sme navrhli jedálenský stôl pre šesť osôb. Jedáleň sa tak dostala na opačnú stranu od kuchyne, ale vzhľadom na veľkosť dennej časti to nie je problém. Na mieru vyrobené lamely nad kuchyňou prechádzajú do spálne a priestory vizuálne prepájajú.

Obývacia zostava

Dennú a nočnú zónu sme rozdelili kubusom, ktorý plní zo strany obývačky funkciu tv skrinky, baru aj miesta na poháre, zo strany spálne funkciu šatníka. Povrch kubusu je dymová dubová dýha, ktorá si s mramorom vizuálne rozumie. Spektrum farieb dopĺňa červené vnútro skriniek.

Obývacia izba a mramorovou podlahou

Obývacia časť sa nachádza uprostred denného priestoru medzi kuchyňou a jedálenským stolom. Sedačku sme navrhli k stene tak, aby nebola chrbtom ku žiadnej časti priestoru. Kravská koža na podlahe dáva obývačke teplo, výrazné žlté kreslo s podnožkou priestor vizuálne oživuje. 

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Pohľad z jedálenského kúta

V dennom priestore sme použili mramor "len" na kuchynský ostrov a podlahu, takže prirodzene vyniká. Jednotná mramorová podlaha miestnosti opticky prepája. Chladné a sterilné pôsobenie mramoru sme vyvážili látkou na závesoch, kobercoch, sedačke a kresle.

Mramorová kuchyňa

Luxusná kuchynská zostava v mramorovom byte pozostáva z vysokých bielych skriniek a ostrova, ktorý kuchyňu od obývačky opticky oddeľuje. Viditeľné kuchynské spotrebiče vo vysokých skrinkách sme vybrali v bielych prevedeniach.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Transparentná dispozícia

Otvorená dispozícia ponúka množstov priehľadov, ktoré robia byt pocitovo väčším a zaujímavejším. Na fotografii je priehľad z kúpeľne do obývačky s kuchyňou. Vtedy vynikne sila prírodného mramoru na podlahách a stenách. Byt pôsobí ako jeden priestor oddelený iba kusmi nábytku.

Mramorová spálňa

Luxusnej spálni dominuje mramor na podlahe. Posteľ z čierného laku a dymenej dubovej dýhy sme navrhli ako samostatný kus nábytku, ktorého polohu vymedzujú nočné lampy. Strohú farebnosť osviežuje nízke kreslo s obrazom namaľovaným špeciálne pre tento priestor. 

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Televízor v skrini

Šatníková skriňa v spálni tvorí s obyvaciou zostavou jeden kubus, ktorý oddeľuje dennú a nočnú zónu. Kubus má na oboch stranách televízory, v spálni sme ho navrhli do skrine za posuvné dvere, aby nebol stále viditeľný. Tmavohnedú skriňu oživuje čiastočne červené vnútro.

Kúpeľňa so závesom

Mramorová podlaha zo spálne prechádza cez podlahu až na stenu kúpeľne. Vďaka sklenenej priečke sú priestory jeden celok. Ale ak treba, stačí stlačiť gombík a priestory oddelí nepriehľadný záves.

Mramorová kúpeľňa

Ani v kúpeľni sme mramorom nešetrili a navrhli ho všade, kde sa nám páčil. Kúpeľňa obsahuje umývadlo, wc, sprchu a samostatne stojacu vaňu. Vaňa, sprcha a wc sú na zvýšenej úrovni, ktorá je vyspádovaná do žľabu. To znamená komfort pri používaní sprchy a vane bez rizika vody v spálni.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Hosťovské wc s práčkou a sušičkou

V pôvodnom stave bola práčovňa samostatná miestnosť, ktorá zmenšovala plochu dennej miestnosti. Vrámci úprav sme ju zrušili a práčku so sušičkou umiestnili do hosťovského wc za skriňu so skladacími dverami. 

Fotografie: Peter A. Sellar


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti