Dizajn interiéru radového rodinného domu, Viedeň

Do interiéru malometrážneho rodinného domu sme navrhli zariadenie bez stavebných úprav. Podľa požiadaviek majiteľov interiéru dominujú živé a svieže farby, ktoré sme doplnili dreveným dekorom na kuchyni a šedou látkou na sedačke.

Do interiéru malometrážneho rodinného domu sme navrhli zariadenie bez stavebných úprav. Podľa požiadaviek majiteľov interiéru dominujú živé a svieže farby, ktoré sme doplnili dreveným dekorom na kuchyni a šedou látkou na sedačke. Výsledkom je originálny a útulný interiér, ktorý stál menej, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Svieži a nesterilný denný priestor

Návrh denného priestoru odpovedá požiadavkám majiteľov na sviežosť a hravosť interiéru. Dosiahli sme ju farebným chaosom v modrozelenom prevedení a bielodrevenými doplnkami, ktorý funguje presne ako má. Jednotlivé farby a materiály spolu ladia a vytvárajú útulný a veselý domov odpovedajúci mladému veku budúcich obyvateľov.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Vizualizácia alebo realizácia?

Minimalistická obývacia zostava s televízorom

Šírka bielej skrinkovej zostavy opticky určuje plochu obývačky. Pozostáva z nízkych skriniek a zadného panelu pre skrytú kabeláž spájajúcu hifi komponenty a televízor. Skriňový blok sme rozdelili na tri moduly, ľavá časť pri okne slúži na umiestnenie hifi komponentov, zvyšné úložné priestory sme navrhli ako uzatvorené.

Farebná stena ako charakteristický prvok interiéru

Dominantná modrá stena je reakciou na požiadavku majiteľky, ktorá chcela veselý a pestrý priestor. Farebná stena sa stala charakteristickým prvkom interiéru a jednoznačne zadefinovala farebné spektrum v dome. Farebnosť ostatných zariaďovacích predmetov a prvkov sme vyberali s ohľadom na farbu steny.

Jedálenský stôl na mieste bývalej sedačky

Jedálenský stôl sme umiestnili do niky pri schodisku, kde bola pôvodne plánovaná sedačka s krbom. Stôl síce nie je priamo pri kuchyni, ale stále dostatočne blízko pre komfortný pohyb medzi kuchyňou a jedálňou. Sedačku sme presunuli do voľného priestoru pred schodiskom, čím získala vážnosť a dostatok priestoru.

Obývacia izba s modrou stenou a tapetou

Obývacia izba v rodinnom dome obsahuje bielu televíznu skrinku, biely konferenčný stolík a šedú látkovú sedačku so zeleným otomanom. Veľkorysé rozmery centrálneho priestoru medzi kuchyňou a jedálňou nám dovolili priestorové umiestnenie sedačky, takže nie je zo žiadnej strany opretá o stenu. Toto riešenie dáva priestoru čistotu a vzdušnosť.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Bielo-drevená rohová kuchyňa s barovým stolom

Malý priestor, pôvodne plánovaný pre kuchyňu, bol pre každodenné fungovanie domácnosti nedostatočný. Pomyslené hranice kuchyne vymedzené stavebnou nikou sme nerešpektovali a kuchyňu vystrčili do obývačky, s ktorou opticky splynula. Do kuchyne sa nám podarilo integrovať aj často žiadaný prvok - barové sedenie pre rýchle raňajky.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Štandardné materiály kuchynskej zostavy

Kuchynskú zostavu malometrážneho domu sme vyskladali z tých najobyčajnejších laminátových materiálov, ale urobili sme to tak, že vyzerajú originálne a pekne. Drevený dekor v kombinácii s bielymi dvierkami a šedou doskou so zástenou vytvárajú príjemný kontrast, ktorý dáva relatívne lacnej kuchyni šmrnc a charizmu.

Pracovná doska so zástenou z drevovláknitej dosky s nerezovým drezom

Kuchynskú dosku aj zástenu sme navrhli z drevovláknitej dosky s povrchom zo svetlo-šedého lamina. Laminátový povrch sa napriek nízkej cene jednoducho udržuje a disponuje slušnou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Šedá pracovná doska ladí s nerezovým drezom aj chrómovou batériou.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Akú pracovnú dosku do kuchyne?

Detská izba pre dievča

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Detská izba pre chlapca s čalúneným záhlavím

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Pestrá vstupná hala rodinného domu

Radikálny svieži prístup k návrhu interiéru je zrejmý už pri vstupe do prvej miestnosti domu - predizby. Tmavé zádverie bez prirodzeného svetla sme oživili žiarivou tapetou a plochu, ktorú ubrala šatníková skriňa, sme opticky vykompenzovali zrkadlom po celej výške steny, ktoré priestor vizuálne zväčšuje.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Fotografie: Dano Veselský a Peter Čintalan


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti