Interiér bungalovu s pohľadovým betónovým stropom, Bratislava

V modernom interiéri rodinného domu sme použili tmavé a svetlé drevo, pohľadový betón a lesklú dlažbu. Jednoduché geometrické tvary nábytku s použitím striedmych materiálov robia interiér vzdušným a trvalo pekným.

V modernom interiéri rodinného domu sme použili tmavé a svetlé drevo, pohľadový betón a lesklú dlažbu. Jednoduché geometrické tvary nábytku s použitím striedmych materiálov robia interiér vzdušným a trvalo pekným. Projekt interiéru bungalovu je špecifický tým, že sme hrubú stavbu domu navrhli na mieru typovým šatníkom. Rozmery ník pre vstavané šatníky odpovedajú veľkostiam vstavaných skríň z Ikea, takže do nich presne zapadnú a nebude ich treba vyrábať na mieru.

Obývačka so stropom z pohľadového betónu

Obývačke bungalovu dominuje priznaný strop z pohľadového betónu a parkety, ktoré prechádzajú z podlahy na stenu. Na zvýšenie optického efektu betónu na strope sme navrhli všetky svietidlá v obývačke ako stojace alebo nástenné. Medzi parketovým obkladom a stenou vznikol priestor pre kabeláž a kvetináče popínavej rastliny.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Pohľadový betón

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Denná zóna pri pohľade od kuchyne

Obývačka spojená s kuchyňou a jedálňou má rozlohu 76 m², čo sa na prvý pohľad môže zdať veľa, v skutočnosti je takáto veľkosť dennej zóny práve primeraná pre rozmiestnenie jednotlivých funkcií tak, aby nepôsobili stiesnene. Svetlá výška neznížených vnútorných priestorov s priznaným stropom z betónu je 2,8 m.

Kuchynská zostava s ostrovom

Kuchynská zostava v brezovom dekore pozostáva z bloku vysokých skriniek a ostrova. Pracovná doska z bielej drevotriesky sa ľahko udržuje a ladí s interiérom. Situovanie na os priestoru robí z kuchyne jeho dominantný prvok, centrálna poloha dáva ľuďom za linkou prehľad o dianí v obývačke, jedálni, pred domom aj na záhrade.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Vnútorná výbava kuchynskej zostavy

Ostrovná časť kuchyne obsahuje okrem zabudovanej chladničky na víno aj umývačku riadu a odpadkový kôš. Vo vysokej časti sú všetky spotrebiče okrem americkej chladničky riešené ako zabudované. Digestor sme z energetických dôvodov nevyviedli na strechu, ale pomocou priznaného nerezového potrubia napojili na rekuperáciu.

Pohľad zo sedačky smerom do átria

Obývačka je súčasťou denného priestoru a okrem rohovej sedačky zo svetlej kože a bieleho konferenčného stolíka, ktoré mal klient z predchádzajúceho bytu, tvorí nábytok len knižnica pod oknom a polica pod televízorom so skrytými hifi komponentami. Sedačku sme umiestnili tak, aby poskytovala výhľad na televízor, na krb aj do záhrady.

Jedálenské sedenie s krbom na drevo

Jedálenské sedenie pre šesť osôb sme umiestnili k sklenenej fasáde smerom do átria, aby bolo v kontakte s terasou a záhradou. Aj keď u drevo-hliníkových okien pocit sálavého chladu nehrozí, v zimných mesiacoch bude domácim výhľad na zasnežené okolie spríjemňovať krb na skutočné drevo, ktorý sme navrhli do blízkosti sklenených plôch.

Akumulačná schopnosť betónového stropu

Charakteristický prvok interiéru sú stropy s pohľadovým betónom, ktoré sme nechali zhotoviť podľa presného kladačského plánu, aby ich delenie nebolo náhodné, ale pravidelné a estetické. Priznaný a nezakrytý betónový strop má okrem estetickej aj praktickú funkciu, jeho akumulačná schopnosť zvyšuje tepelnú zotrvačnosť stavby.

Drevohliníkové okná na komfortné prepojenie exteriéru s interiérom

Drevohliníkové okná s trojsklom majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti, takže sme okrem zhusteného rozvodu podlahového kúrenia nemuseli riešiť podlahové konvektory ani iné ďalšie zdroje tepla. Pri správnej orientácii na svetové strany tieto sklenené plochy prepustia v zimných mesiacoch do interiéru viac tepla, ako ho cez ne unikne.

Pohľad od vstupných dverí do predizby a dennej zóny

Celková plocha vstupnej a dennej zóny je takmer 100 m². Priestory opticky rozdeľuje kubus, ktorý plní zo strany predizby funkciu vstavaného šatníka a zo strany dennej časti úložné priestory kuchynskej zostavy. V predizbe aj kuchyni sme navrhli lesklú bielu dlažbu, ktorá priestory opticky prepája, je odolná a jednoduchá na údržbu.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Pohľad od nočnej zóny na vstupnú a dennú zónu

Zrozumiteľné a logické zónovanie dispozície bungalovu je viditeľné aj v interiéroch. Vstupnú a dennú zónu považujeme za hlučné, preto sme ich ponechali v jednom funkčnom celku, ktoré sme oddelili len symbolicky hmotou šatníka. Nočná zóna je z hľadiska akustického aj optického komfortu od dennej časti oddelená dverami.

Nočná chodba

Prepojenie spální zabezpečuje nočná chodba, ktorej šírku sme zredukovali na 1,1 m, aby nezaberala plochu dôležitejších obytných miestností. Na zachovanie nestiesnenej atmosféry sme ju v miestach vstupov do izieb rozšírili a presvetlili sklenenými svetlíkmi cez hygienické priestory. Betónový strop je priznaný aj v tejto časti domu.

Nepriame presvetlenie nočnej chodby

Nočná chodba nemá susednú stenu s exteriérom, presvetlenie cez štandardné okná bolo preto nemožné, stropné okná sme z energetických dôvodov vylúčili. Z praktického hľadiska je najlepším riešením nepriame presvetlenie cez svetlíky nad dverami detských a hosťovských sanitárnych priestorov, ktoré majú okná do exteriéru.

Spálňa rodičov

Hlavná spálňa má podobný rukopis ako ostatné miestnosti bungalovu - biele steny, betónový pohľadový strop, tmavé parkety, niky na šatníky podľa rozmerov Ikea. Okno na celú výšku a šírku miestnosti maximalizuje prepojenie spálne so záhradou. Intimitu spálni zabezpečujú vonkajšie žalúzie, rovnaké ako na ostatných oknách bungalovu.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Pohľadový betón

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Kúpeľňa rodičov s rohovou vaňou a murovaným sprchovým kútom

Hlavná kúpeľňa pri rodičovskej spálni má neutrálny šedo-biely dizajn, ktorý necháva vyniknúť jej jednoduchosť. Kúpeľňa obsahuje sprchový kút, dvojumývadlo a vaňu, na želanie investora v rohovom prevedení. Súčasťou hygienickej bunky je aj wc, ktoré sme umiestnili do samostatnej miestnosti vedľa kúpeľne.

Detská kúpeľňa s vaňou a bežovým gresovým obkladom

Detská kúpeľňa obsahuje umývadlo s dvoma batériami a vaňu. Pôvodne chcel investor dizajn detskej kúpeľne pestrejší a detskejší, po zvážení rizika rýchleho opozerania uprednostnil čistý a nadčasový dizajn, ktorý nebude treba po vyrastení detí rekonštruovať. Steny sme navrhli v kombinácii bielej omietky a béžového gresového obkladu.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Hosťovská kúpeľna so sprchovým kútom a šedým gresovým obkladom

Hosťovskú kúpeľňu v bungalove sme navrhli v kombinácii bielych stien a veľkoplošného gresového obkladu. Šedá farba obkladu je dostatočne neutrálna, aby ju bolo možné doladiť doplnkami akýchkoľvek farieb. Kompaktná kúpeľňa obsahuje jednoumývadlo a veľký sprchový kút s murovaným schodíkom na sedenie.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Pohľadový betón na stropoch

Viac informácií nájdete v našom blogu: Pohľadový betón

Pohľad z terasy do dennej časti

Fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti