Podkrovná kuchyňa, Nové Mesto

Zvláštnostou tejto kuchyne je okrem atypického umiestnenia v podkroví aj nevšedná kombinácia materiálov. Modernú a exkluzívnu pracovnú dosku z Corianu sme doplnili dvierkami z javorovej preglejky, ktorá sa predáva ako podradný materiál.

Kuchyňa pred rekonštrukciou

Pôvodná kuchyňa bola v zlom optickom aj funkčnom stave. Vizuálne pôsobilo veľké množstvo materiálov rušivo, najdôležitejší prvok podkrovia - krov sa strácal v materiálovom chaose. Ergonómia kuchyne bola taktiež zúfalá, a hoci bola zhotovená na mieru, nefungovala.

Stavebné, elektrikárske a vodoinštalačné práce

Po demontáži skriniek sme nechali osekať dlažbu a zbúrať murované priečky. Potom sme pristúpili k výmene rozvodov a inštalácii - všetky sme spravili nanovo. Pri rekonštrukciách treba čakať prekvapenia, ktoré môžu neočakávane predĺžiť termíny. V tomto prípade sa bolo potrebné presekať až na chodbu a celé odpadové potrubie až po stúpačku vymeniť. Demontáž starej kuchyne s búracími prácami trvala 2 dni. Ďalších 13 dní trvali stavebné, elektroinštalačné, vodárske a maliarske práce.

Montáž kuchyne a pracovnej dosky

Dodávka atypického nábytku do komplikovaného priestoru sa zvykne robiť vo viacerých fázach. V prvom kole sa vyrobia hlavné skrinky. Až po ich umiestnení je možné zamerať pracovnú dosku a zvyšné skrinky. Nakoniec sa osadí vnútorná výbava a naladia dvierka. Hoci samotná montáž zaberie 3 dni, vďaka čakaniu na pracovnú dosku sa môže montáž natiahnúť aj na 20 dní. 


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti