Chata pri jazere, Slovensko

Dvojposchodová chata pri jazere využíva jeho blízkosť a maximálne sa mu otvára. Priestranná denná časť má k dispozícii dve terasy, vyššia v úrovni vstupu do domu poskytuje výhľad do okolia, spodná v blízkosti vody slúži ako relaxačná zóna.

Dvojposchodová chata pri jazere využíva jeho blízkosť a maximálne sa mu otvára. Priestranná denná časť má k dispozícii dve terasy, vyššia v úrovni vstupu do domu poskytuje výhľad do okolia, spodná v blízkosti vodnej hladiny slúži ako relaxačná zóna pre obyvateľov.

Architektonický tvar

Architektonický koncept chaty pozostáva z dvoch rozdielne veľkých kvádrov, ktoré svojím prienikom stavbu odľahčujú a dávajú jej dynamiku. Menší kváder s výškou jedného podlažia sme položili na väčší s väčším pôdorysným rozmerom a výškou dvoch poschodí. Vstup do objektu je z vyššieho podlažia z úrovne cesty.

Absolútny výhľad na vodu

Pohľadu od jazera dominujú veľké terasy, ktoré spájajú vnútorné priestory s exteriérom. V návrhu sme myšlienku vizuálneho prepojenia s vodou dotiahli k dokonalosti, v tomto dome má okrem vnútorných miestností výhľad na vodu aj garáž, aby sa jedinečný výhľad naskytol obyvateľom skôr, než vystúpia z auta.


Prehľadávaj

Kategória

Rozloha

Cena

vlastnosti