Nízkoenergetické mestské vily, Koliba

Moderné mestské vily v nízkoenergetickom štandarde v lukratívnej časti mesta spájajú výhody bývania v rodinnom dome s bezúdržbovosťou bytového domu. Každý dom obsahuje tri bytové jednotky zoradené horizontálne po poschodiach.

Moderné mestské vily v nízkoenergetickom štandarde v lukratívnej časti mesta spájajú výhody bývania v rodinnom dome s bezúdržbovosťou bytového domu. Každý rodinný dom obsahuje tri bytové jednotky zoradené horizontálne po poschodiach.

Dynamická moderná architektúra

Architektúru mestských víl sme navrhli tak, ako si predstavujeme pojem moderná architektúra. Pravidelné, jasne čitateľné hmoty budov sú v najvyššom podlaží ustúpené a zjemnené dreveným obkladom. Vystúpené línie balkónov a pergól dávajú domu horizontalitu a zároveň ho odľahčujú a dynamizujú.

Využitie potenciálu miesta

Základnou úlohou návrhu bolo umiestniť domy tak, aby maximálne využili regulatívy a možnosti zastavania pozemku. Umiestnenie a dispozície domov sme navrhli tak, aby mal každý byt výhľad na mesto, súkromie a nepozeral na stenu susednej budovy. Jednoduchý konštrukčný systém robí stavbu cenovo zaujímavou.


Prehľadávaj

Kategória

Rozloha

Cena

vlastnosti