Dom na kosoštvorcovom pozemku, Ivanka pri Dunaji

Nízkoenergetický dvojposchodový rodinný dom sme navrhli na netypickej parcele v tvare kosoštvorca. Hmotová kompozícia a osadenie stavby na pozemku odpovedá požiadavkám na orientáciu vnútorných priestorov voči svetovým stranám.

Nízkoenergetický dvojposchodový rodinný dom sme navrhli na netypickej parcele v tvare kosoštvorca. Hmotová kompozícia a osadenie stavby na pozemku odpovedá požiadavkám na orientáciu vnútorných priestorov voči svetovým stranám. Prepojenie interiéru s exteriérom zabezpečujú sklenené plochy a zastrešená terasa.

Architektúra

Architektúra domu odpovedá tvaru pozemku. Na prízemí sa nachádza garáž pre dve autá, hosťovská izba, sklady, vstupné priestory a denná zóna s obývačkou, kuchyňou a jedálňou. Na poschodí sú tri spálne a kúpeľne. Zvláštnosťou domu je veľká zastrešená terasa do tvaru trojuholníka, ktorá kopíruje pozemok.

Pohľad z ulice

Kompozíciu hmôt sme navrhli tak, aby dom nepôsobil z ulice mohutne, horné poschodie sme preto mierne zapustili za úroveň garáže. V návrhu sme sa s tupým uhlom kosoštvorcového pozemku vysporiadali tak, že sme do týchto priestorov umiestnili sklady a menej podstatné priestory, ktorým tupý uhol neprekáža.


Prehľadávaj

Kategória

Rozloha

Cena

vlastnosti