Dva bungalovy s átriom, Rakúsko

Viac info

Transparentná architektúra dvoch domov pre jedného majiteľa kladie dôraz na prepojenie vnútorných priestorov s átriom. Domy sme navrhli tak, aby svojimi hmotami chránili átrium zo všetkých strán. Prvý dom slúži pre rodinu, druhý pre hostí.

Transparentná architektúra dvoch domov pre jedného majiteľa kladie dôraz na prepojenie vnútorných priestorov s átriom. Domy sme navrhli tak, aby svojimi hmotami chránili átrium zo všetkých strán pred zrakmi susedov. Prvý dom slúži pre rodinu, druhý pre hostí.  

Architektúra domov

Domy majú denné zóny orientované smerom do átria, v ktorom sa nachádza záhrada a priestor pre detské ihrisko. Spálne sú orientované smerom k hraniciam pozemku, aby mali dostatočné súkromie. Priame optické prepojenie denných častí nie je problém, pretože domy bude obývať jedna rodina.

Hlavný dom pre bývanie rodiny

Prvý dom slúži pre bývanie rodiny, sú tu všetky obvyklé priestory rodinných domov. Dom má priestrannú obývačku s prekrytou terasou, kuchyňu so špajzou, dve detské izby, spálňu a hygienické zázemie. Transparentná fasáda prepája denný priestor s átriom a poskytuje rodičom prehľad o dianí na dvore.

Vedľajší dom pre hostí

Druhý dom je určený pre prechodné ubytovanie návštev, hranie detí, skladovanie a parkovanie vozidiel. Dom má obývačku s veľkou prekrytou terasou orientovanou tak, aby hostia počas jej používania nerušili obyvateľov v hlavnom dome. Súčasťou obývačky je aj veľká letná kuchyňa s otvoreným grilom a pracovnou doskou.

Dvojposchodový denný priestor

Denný priestor hlavnej obývačky je vyšší ako ostatné priestory, pretože pri veľkej podlahovej ploche by štandardný trojmetrový strop pôsobil nízko a stiesnene. Svetlá výška dennej časti cez štyri metre efekt padajúceho stropu spoľahlivo eliminuje. Horné svetlíky zabezpečia dennej časti preslnenie počas celého dňa.


Prehľadávaj

Kategória

Rozloha

Cena

vlastnosti