Vila na kopci, Staré Mesto

Investor kúpil hrubú stavbu štvorposchodového rodinného domu a oslovil nás s návrhom fasády, dispozície aj interiéru. Na fasádu sme použili veľkoplošný obklad, ktorý zmenil nevýrazný dom na sebavedomú stavbu, ktorú si lukratívne miesto zaslúži.

Investor kúpil hotovú hrubú stavbu rodinného domu bez okien a zateplenia a oslovil nás s doriešením fasády, dispozície aj interiéru. Pôvodne nevýrazný dom sme zmenili na sebavedomú stavbu, ktorú si takéto miesto zaslúži. Dom sa nachádza v Starom Meste v Bratislave a jeho jedinečná poloha s výhľadom na mesto si žiadala vytvoriť jedinečnú stavbu.

Architektúra

Architektúru domu sme okrem fasády a drobných úprav veľkostí okien ponechali bez zmien. Dom sa nachádza v územií, kde je podľa regulatívov povelená výstavba rodinných domov, ktoré smú mať najviac tri obytné jednotky, preto sme vrámci pôrdorysov menili dispozície bytov, celkové rozmiestnenie zostalo nezmenené. Pri realizácii boli potrebné aj drobné zmeny oporných múrov a spevnených plôch.

Prevetrávaná fasáda z veľkoformátových platní

Dom sme prebrali vo fáze zrealizovanej hrubej stavby bez okien, z hľadiska vonkajšieho vzhľadu sme vedeli ovplyvniť iba fasádu. Podľa pôvodného projektu mala byť z bielej omietky, čo bolo pre túto stavbu príliš obyčajné a všedné. Preto sme použili prevetrávanú fasádu z veľkoformátových dosiek v troch odtieňoch, ktoré sme rozmiestnili nepravidelne, aby sme potlačili pravidelné rozmiestnenie okenných otvorov.

Terasy s výhľadom

Dispozície pôvodného projektu nezhodnocovali výbornú lokalitu a výhľady z budovy, čo jej znižovalo pridanú hodnotu. Pôdorysy sme preto preriešili a zjednodušili, redukciou chodieb sme získali plochu pre denné časti, ktoré sú teraz obrovské. Rodinný dom obsahuje tri bytové jednotky, na prízemií je byt s terasou, nad ním byt s terasou, na najvyššom podlaží je mezonetový byt s veľkou strešnou terasou.


Prehľadávaj

Kategória

Rozloha

Cena

vlastnosti