Návrh vzorového bytu, Arboria park Slnečná, Trnava

Interiér vzorového bytu sme navrhli ako jednoduchý a ľúbivý priestor bez rýchlo opozerateľných trendových prvkov. Nábytok na mieru využíva každý centimeter plochy a necháva dostatok miesta pre každodenný život budúcich obyvateľov.

Interiér vzorového bytu sme navrhli ako jednoduchý a ľúbivý priestor bez rýchlo opozerateľných trendových prvkov. Nábytok na mieru využíva každý centimeter plochy a necháva dostatok miesta pre každodenný život budúcich obyvateľov. V návrhu kladieme dôraz na kvalitu hlavných častí nábytku, preto sme ich nechali vyrobiť na mieru. Napriek zadaniu, ktorým bolo vytvoriť prezentačný interiér, ktorý zaujme čo najviac ľudí, sme nenavrhli univerzálnu všehochuť, ale solídny interiér s vlastnou charizmou, ktorý zaujme aj klientov s naročnejším vkusom.

Denný priestor vzorového bytu

V dennom priestore budú obyvatelia tráviť väčšinu času, preto sme ho navrhli tak, aby sa tu cítili ako doma. Tvorí ho kuchyňa s jedálňou pri vstupe a obývacia časť pri okne. Hlavnou úlohou návrhu bolo premyslené zariadenie a materiálové zladenie jednotlivých častí nábytku tak, aby spolu vytvorili fungujúci a vizuálne vyvážený celok.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Vizualizácia alebo realizácia?

Obývacia izba vzorového bytu

Obývaciu izbu, presnejšie obývací kút reprezentuje rohová sedacia súprava v neutrálnej šedej látke, ktorá rozmermi presne zapadla na svoje miesto a preto ho optimálne využíva. Na podlahe vymedzuje priestor obývačky béžový koberec, na stene za sedačkou svetložltá farba, ktorá dáva priestoru optimizmus aj počas neslnečných dní.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Jedálenské sedenie vzorového bytu

Do štvorcového priestoru pre stolovanie sme navrhli kruhový stôl, pretože je smerovo neutrálny a poskytuje flexibilitu sedenia. Okrúhly jedálenský stôl pre štyri osoby v bielej farbe sme doplnili čiernymi koženými stoličkami s chrómovým podnožím, na ktorých nebude vidieť dlhodobé sedenie v riflách ani nadmerný záujem detí či domácich miláčikov.

Rohová sedacia súprava vzorového bytu

Do úzkeho priestoru obývačky sa nám podarilo napratať rohovú sedačku pre šesť ľudí. Tmavošedý látkový poťah na sedačke tvorí oku lahodiaci kontrast so žltou stenou a parketami na podlahe. Hrana bielej časti kuchynskej zostavy definuje hranicu medzi obývačkou a kuchyňou, excentricky umiestnený obraz na stene tento dojem podporuje.

Centrálne umiestnenie televízie vo vzorovom byte

Televízor sme umiestnili do stredu dispozície medzi obývačku a kuchynskú časť tak, aby ho bolo možné sledovať z oboch častí priestoru. Skrinka pod televízor s dreveným vzorom obsahuje úložné priestory pre knihy aj multimediálne komponenty. Pre zachovanie vizuálnej jednoty priestoru je z rovnakého materiálu ako ostatné časti nábytku.

Rohová kuchyňa v jednom celku so šatníkom

Nábytok do malých bytov má byť kompaktný a praktický, aby maximálne využil priestor a opticky ho nezapratával. Kuchynskú zostavu tvorí pracovná časť kuchyne s bielymi skrinkami, ktorá vychádza z kocky s dreveným vzorom, ktorá obsahuje úložné priestory kuchyne, vstavané spotrebiče a vo vstupnej časti plnohodnotný šatník.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Biela pracovná doska z drevotriesky

Pracovná doska z drevotriesky s fóliou na povrchu má priaznivú cenu a jednoduchú údržbu. Biela povrchová úprava kuchynskej dosky ladí s bielymi kuchynskými dvierkami a so zástenou z čierneho lacobelu robí silný, ale príjemný kontrast. Biely kameninový drez s excentrickým ovládaním sifónu tvorí s bielym povrchom dosky ideálny pár.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Akú pracovnú dosku do kuchyne?

Zrkadlová predizba vzorového bytu

Vstupná hala vzorového bytu má vzhľadom na celkovú plochu bytu nadštandardné rozmery, a my sme ich zrkadlami na stenách opticky ešte zväčšili. Najsilnejší efekt robí zrkadlo v rohu medzi dvermi, ktoré vďaka vzájomnému zrkadleniu a optickému prelínaniu plôch, otvorov a dverí vytvára optický efekt nekonečného štvorizbového bytu.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Spálňa vzorového bytu s parketami na stene

Laminátovú podlahu v jedinej spálni dvojizbového bytu sme nechali prejsť na stenu za aj oproti posteli. Toto riešenie je pekné aj praktické, pretože stena pri posteli za hlavou býva najviac exponovaná a časom dochádza k jej znečisteniu. Čierna skrinka oproti posteli obsahuje televízor aj úložné priestory pre hifi komponenty a knihy.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Úložné priestory v spálni

Úložné priestory v spálni zabezpečuje dvojdielny biely šatník, ktorý sme umiestnili na najtmavšie miesto ku stene najďalej od okna. Šatník na celú výšku miestnosti navrhnutý aj vyrobený na mieru ukrýva vo vnútri dostatok úložných priestorov. Šatník má biele striekané dvierka, čo nám dovolilo použiť elegantné zafrézované madlá.

Fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti