Pasívny drevodom Ecocube, Čunovo

Pasívny katalógový dom z dreva Ecocube mal problematické pôdorysy. Preriešením dispozície sme vnútro domu zmenili na logický, fungujúci a útulný domov. Materiály v interiéri svojou prirodzenosťou odpovedajú charakteru drevodomu.

Pasívny katalógový dom z dreva Ecocube mal problematické pôdorysy. Preriešením dispozície sme vnútro domu zmenili na logický, fungujúci a útulný domov. Materiály v interiéri svojou prirodzenosťou odpovedajú charakteru drevodomu. Nad prízemím sme nechali priznaný drevený trámový strop. Zariadenie domu sme navrhli v neutrálnej bielej farbe. Dom má dostatok úložných priestorov, ktoré neprekážajú a maximálne využívajú priestor. Hlavným prínosom našej práce bolo preriešenie dispozície, ktoré zdvihlo kvalitu a hodnotu domu. Pôvodný pôdorys aj náš návrh nájdete na konci projektu. 

Prirodzená obývačka pasívneho domu

V obývačke v pasívnom dome dominujú prírodné materiály na podlahe aj strope. Nábytok sme navrhli jednoducho a funkčne, aby opticky nekonkuroval dreveným prvkom v interiéri. Dizajnové zariaďovacie predmety oživujú dreveno-biely pocit z obývačky. Industriálne technické osveltenie umocňuje uvoľnenú atmosféru celého domu.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Vzdušný denný priestor pasívneho domu

Pôvodný návrh mal na mieste dnešnej kuchyne špajzu, ktoré zmenšovala denný priestor. Špajzu sme navrhli na mieste pôvodnej hosťovskej kúpeľne a sprístupnili priamo z kuchyne. Zväčšený denný priestor sme tam mohli rozdeliť na tri funkčné zóny - kuchyňu, veľký jedálenský stôl a obývačku s knižnicou.

Jedálenský a konferenčný stolík z recyklovaného tíku

Jedálenský aj konferenčný stolík sú z recyklovaného teakového dreva a boli priamou voľbou majiteľky, rovnako ako stoličky Brno Flat Chair s podrúčkami, červené kreslo Egg chair a sedačková zostava Florence Knoll Sofa v obývačke. Na pravej stene sa nachádza okno do hosťovskej kúpeľne, ktoré jej privádza denné svetlo.

Prirodzená biela kuchyňa

Elegantnú bielu kuchyňu sme navrhli jednoducho až nenápadne, aby vynikli drevené časti interiéru pasívneho drevodomu. Na širke necelých 5 metrov sa nám podarilo vytvoriť modernú a funkčnú kuchyňu s kvalitnou vnútornou výbavou. Symetrické rozloženie skriniek kuchynskej zostavy pôsobí pokojne a harmonicky.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Hlavná kúpeľňa pasívneho domu

Priestranná kúpeľňa pasívneho drevodomu má dvojumývadlo, vaňu aj sprchový kút s murovanou lavicou. Šedá farba obkladu aj dlažby funguje univerzálne a dovoľuje majiteľom individuálne dotvorenie dizajnu. Obklad sme použili na steny s priamym kontaktom s vodou, na ostatné steny sme použili tapetu s vodeodolným náterom.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Rodičovská spálňa s dreveným stropom

Spálňu v pasívnom drevodome sme navrhli v rovnakej filozofii ako zvyšok interiéru. Biela farba na skriniach a posteli necháva vyniknúť drevenú podlahu a drevený strop. Úložné priestory pod posteľou sme vyriešili ako šuflíky, čo umožňuje ich sprístupnenie bez sklápania postele. V okolí postele sme navrhli šatníkové skrine a úložné priestory.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Úložné priestory na mieru

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Vstupný priestor s dreveným schodisko s úložným priestorom

Vstupná hala drevodomu je z rovnakých materiálov ako zvyšok domu. Podschodiskové úložné priestory sme navrhli tak, aby neznižovali vzdušný efekt schodov. Zo skrine sme spravili kontrastný prvok k drevenému schodisku. Krémová veľkoformátová gresová dlažba je odolná, teplá a príjemne ladí k jaseňovej drevenej podlahe v dennej časti.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Úložné priestory na mieru

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Hosťovská kúpeľňa s práčkou a sušičkou

V ekodome sme z priestorových dôvodov navrhli práčku so sušičkou do priestoru hosťovského wc na prízemi domu. Spotrebiče sme umiestnili do skrinkovej zostavy, ktorá obsahuje priestor pre koše na prádlo, čistiace prostriedky aj pracie prášky. Wc obsahuje aj umývadlo s bidetovou spŕškou.

fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti