Podkrovná kuchyňa, Nové Mesto

Zvláštnostou tejto kuchyne je okrem atypického umiestnenia v podkroví aj nevšedná kombinácia materiálov. Modernú a exkluzívnu pracovnú dosku z Corianu sme doplnili dvierkami z javorovej preglejky, ktorá sa predáva ako podradný materiál.

Zvláštnostou tejto kuchyne je okrem atypického umiestnenia v podkroví aj nevšedná kombinácia materiálov. Modernú a exkluzívnu pracovnú dosku z Corianu sme doplnili dvierkami z javorovej preglejky, ktorá sa predáva ako podradný materiál určený na "oblepenie" dýhou. My sme ju okrem prelakovania nijako neupravovali a nechali vyniknúť jej prirodzenú štruktúru. Podkrovnú kuchyňu sme navrhli namiesto pôvodnej kuchyne, ktorá bola malá, neergonomická a tmavá. Nová kuchyňa má jasnú koncepciu a čisté línie. V návrhu sme konštrukčný systém pôvodného krovu nebrali ako prekážku. Naopak, kuchyňu sme navrhli tak, aby zapadla do priestoru a dominanciu ponechala pôvodnému krovu, pretože práve ten dodáva priestoru jedinečnosť.

Jedálenský stôl z CORIANu

Jedálenský stôl tvorí súčasť linky. Ľavú časť pracovnej dosky podopierajú subtílne nerezové nohy - vyzerá, akoby sa nad podlahou "vznášala". V prípade potreby môže slúžit ako dodatočná pracovná plocha a tiež ako plnohodnotný jedálenský stôl pre 4 osoby.

Čelný pohľad

Kuchyňa bola navrhnutá na mieru podkrovnému priestoru. Vďaka decentným materiálom novej kuchyne vystúpili do popredia konštrukčné prvky pôvodného krovu, ktoré robia priestor v podkroví jedinečným.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Kuchyňa pod krovom

Nová forma s použitím moderných materiálov (Corian, nerez, preglejka, veľkoformátový gres) tvorí kontrast k pôvodnému masívnemu krovu a zároveň ho necháva vyniknúť.

Pracovná doska Corian

Kuchynská linka z umelého kameňa Corian je pevná a odolná. Jednotlivé kusy možno bezšpárovo spojiť, takže doska pôsobí ako z jedného kusu. S ohľadom na maximálne využitie úložných priestorov boli skrinky v blízkosti stojky krovu navrhnuté ako roletové. Vnútri sú nastaviteľné a výsuvné police slúžiace na drobné kuchynské spotrebiče, ktoré tak nezaberajú miesto na pracovnej ploche.

Staré vs. nové

Moderný nerezový digestor Elica Rock, biela linka Corian Designer White, vodeodolný náter STO Puran Sanit a lakovaná preglejka tvoria príjemný kontrast k mohutnému "starobylému" krovu.

Lakovaná preglejka ako materiál

Preglejka je považovaná za podradný materiál, pretože je používaná ako podkladová doska pre konečnú povrchovú úpravu dvierok. My sme ju však ničím neprelepovali, naopak, natreli sme ju bezfarebným lakom, aby ju bolo možné udržovať a zároveň ostal zachovaný jej autentický prírodný charakter a "pravdivosť".

Pracovná doska s drezom Corian

Pracovná doska z umelého kameňa Corian umožňuje dokonalé zaleštenie hrán a spojov. Do dosky je možné vsadiť drez, ktorý je bezšpárovo spojený s pracovnou doskou - celá linka pôsobí ako z "jedného kusu".

Viac informácií nájdete v našom blogu: Akú pracovnú dosku do kuchyne?


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti