Podkrovný byt, Staré Mesto

Podkrovné priestory majú charizmu, ale ak ich chceme rozumne využiť, treba im prispôsobiť zariadenie. Interiér podkrovného bytu v nadstavbe s priznaným krovom sme navrhli tak, aby nepotláčal vzdušnosť podkrovia a spĺňal potreby obyvateľov.

Podkrovné priestory majú silnú charizmu, ale ak ich chceme rozumne využiť, treba im prisposobiť aj zariadenie. Interiér podkrovného bytu v nadstavbe s priznaným krovom sme navrhli tak, aby nepotláčal vzdušnosť podkrovia a zároveň spĺňal potreby svojich obyvateľov. Nábytok navrhnutý a zhotovený na mieru zachováva pocit z atypického priestoru a naplno využíva jeho možnosti.

Jedálenský stôl ako pokračovanie kuchynského ostrova

Jedálenský stôl sme navrhli ako súčasť kuchynského ostrova, ktorý je dominantným prvkov dennej časti podkrovného bytu. Výška jedálenského stola je rovnaká ako výška kuchynskej pracovnej dosky, preto sme museli použiť stoličky so špeciálnou výškou sedenia, ktoré museli byť vyššie ako klasické jedálenské stoličky, ale nižsie ako barové.

Podkrovná obývačka s rohovou sedačkou

Priestor podkrovnej obývačky vymedzujú konštrukčné prvky strešného krovu. Obývačková zostava bielej farby je jednoduchá a vzdušná a vyniká na zelenej stene za televízorom. K obývačke patrí aj knižnica pod pracovnou doskou kuchynského ostrova. Rôznorodosť svetelných zdrojov umožňuje variabilitu nočných scén a svetelných efektov.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Konštrukcia krovu ako prirodzené predelenie priestorov

V pôvodnom návrhu boli na mieste dreveného krovu priečky zo sádrokartónu, ktoré by priestoru vzali podkrovný charakter. My sme krov nechali priznaný, pretože robí interiér jedinečným a dodáva mu charizmu. Konštrukčné prvky krovu zároveň prirodzene oddeľujú funkčné celky v dennom priestore.

Rôznorodosť osvetlenia

V priestore dennej časti sme navrhli tri druhy svetiel, ktoré umožňujú meniť osvetlenie podľa nárokov na svetlo. Bodové lampy v sádrokartóne tvoria tiene a robia náladové osvetlenie. Intenzitu závesných lustrov je možné regulovať. Menšie závesné lampy nad kuchynskou linkou zabezpečujú dostatok osvetlenia pre prácu v kuchyni.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Príprava na klimatizáciu

Zelenobiela podkrovná kuchyňa s multifunkčným ostrovom

Multifunkčný ostrov podkrovnej kuchyne je dominantou dennej časti. Integruje pracovnú časť kuchyne s drezom, varnou doskou a kuchynskými skrinkami a jedálenské sedenie. Z obývačkovej strany plní funkciu knižnice. Kuchynskú zostavu sme navrhli v kombinácii zelenej farby na vysokých skrinkách a bielej na skrinkách pod pracovnou doskou.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti