Rekonštrukcia bytového jadra, Ružinov

Pre niekoho znamená rekonštrukcia výmenu nábytku a prefarbenie stien. Pre nás je rekonštrukcia zmena kvality a pridanej hodnoty. V tomto projekte sme prerobili tmavé miesta bytu v panelovom dome a dali im denné svetlo.

Pre niekoho znamená rekonštrukcia výmenu nábytku a prefarbenie stien. Pre nás je rekonštrukcia zmena kvality a pridanej hodnoty. V tomto projekte sme vniesli svetlo do tmavých miest bytu v panelovom dome a dali im to, čo im najviac chýbalo - denné svetlo. Hlavným problémom starých panelových domov sú stiesnené a tmavé vstupné a hygienické priestory. V našom návrhu sme kúpeľnu zväčšili o pôvodnú chodbu, deliace priečky nechali zrezať a murivo nad dverami nahradili svetlíkmi. Klasický panelákový byt tak získal pozitívnejšiu atmosféru bez tmavých kútov.

Biela kuchyňa s červenou zástenou

Táto kuchyňa dokazuje, že pre dobrý efekt stačí pár správne zvolených materiálov. Pri bielej farbe dvierok vyniká červená zástena z kaleného skla. Skrinky nad pracovnou doskou nesiahajú až po strop, aby sa sem zmestil svetlík do kúpeľne. Vo vysokých skrinkách kuchyne sú na prvý pohľad neviditeľné dvere do špajze.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Lesklé povrchy = jednoduchá údržba

Kuchyňa má slúžiť na denné varenie, preto sme ju navrhli z ľahko udržiavateľných materiálov. Biela kuchynská doska Corian tvorí jeden celok s drezom. V kuchyni sa najľahšie udržujú lesklé povrchy, preto sme ich použili na skrinkách aj zástene. Vysoké skrinky majú hĺbku len 35cm, čo znamená komfortný prístup k ich obsahu.

Nastenná drezová batéria

Vodovodná batéria umiestnená na stene má oproti stojanovej výhodu z hľadiska údržby - pri nástennej batérii je pracovná doska celistvá a okolie drezu je udržateľné jedným pohybom handry. Pri použití batérie z dosky tu vznikajú úzke priestory, kde sa koncentruje voda a vytvára vodný kameň, ktorý sa komplikovane odstraňuje.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Akú pracovnú dosku do kuchyne?

Dvere do špajze, skrinka na hifi

Dvere do špajze sme "zamaskovali", aby vyzerali ako skriňa. V špajzi je úložný systém pre potraviny aj miesto pre chladničku. Podobne sme postupovali pri návrhu ozvučenia, mini hifi systém sme zavreli do skrinky. Reproduktory, pôvodne určené do sadrokartónu, sme vstavali do horných skriniek.

Zrekonštruovaná predizba s denným svetlom

V rámci rekonštrukcie bytového jadra sme vrchné časti priečok zrušili a nahradili sklenenými svetlíkmi, čím sme dostali denné svetlo do predtým tmavých častí bytu. V predizbe sú dvere do kúpeľne, samostatného wc aj spální. Na maximalizáciu presvetlenia predizby sme dvere do izieb navrhli presklenené mliečnym sklom.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Sklo v interiéri

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Kúpeľňa v prerobenom bytovom jadre

Zrekonštruovaná kúpeľňa má oproti svojej predchodkyni výhodu denného svetla. Navrhli sme sem sprchový kút s vaničkou, umývadlo a priestor pre práčku. Sanitárne prvky a materiály sú na pomery panelákov vo vysokom štandarde a spolu s kvalitnou realizáciou zabezpečia dlhodoročné komfortné používanie kúpeľne.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Sprchový kút s denným svetlom

Sklenený svetlík dal pôvodnej tmavej miestnosti novú atmosféru a hodnotu. Namiesto pôvodnej malej vane sme navrhli veľký sprchový kút. V priestore sprchy je murovaná nika na hygienické potreby. Ventilátor s vlhkostným čidlom sa zapne pri zvýšenej vlhkosti, kúpeľňu udržuje v suchu a zabraňuje vzniku plesní.

Úložné priestory v kúpeľni prerobeného jadra

V kúpeľniach bez prirodzeného vetrania používame uzavreté úložné priestory, uteráky a prádlo tu neskladujeme. Zrkadlová skrinka nad umývadlom zabezpečuje dostatok priestoru pre hygienické potreby aj spotrebiče. Výsuvná skrinka pod umývadlom slúži pre uskladnenie čistiacich prostriedkov a pracích práškov.

Wc s umývadlom a bidetovou batériou

Umývadlovú batériu s hygienickou bidetovou spŕškou považujeme za nevyhnutnosť. Bidetová spŕška má oproti pevnej armatúre výhodu, že dosiahne aj tam, kam štandardná bidetová batéria nedosiahne. Vďaka hadici bidetová spŕška výrazne zjednodušuje údržbu a čistenie wc. Wc má odsávanie pachov priamo s misy.

fotografie: Adam Slanina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti