Rekonštrukcia bytu s predzáhradkou, Staré Mesto, Bratislava

Riešený interiér na prízemí bytového domu v Starom meste v Bratislave bude slúžiť pre štvorčlennú rodinu. Keďže ide o byt na prízemí, snažili sme sa ho čo najviac zosvetliť - steny, stropy a väčšina nábytku na mieru je preto v bielej farbe. V neutrálnom okolí vyniká drevená podlaha, ktorá výborne funguje aj s podlahovým kúrením. V byte sme sa nehrali na dokonalé detaily, sústredili sme sa na celkový koncept a pravdivé materiály. Namiesto technicky zložitých detailov, ktoré realizáciu predražujú, sme sa zamerali na atmosféru a celkový dojem z interiéru. Základné prvky sme navrhli z cenovo dostupných materiálov, ktoré spolu fungujú a robia príjemný výsledok. Bytu sme nechali pôvodnú salónovú dispozíciu s prechodnou obývačkou.

Kuchynská a jedálenská zóna

V ľavej časti bytu sa nachádza kuchyňa s jedálňou. Stena smerom do exteriéru obsahuje dve okná, jedno zabezpečí výhľad do exteriéru, druhé sme pre maximálne využitie priestoru integrovali do vysokých skriniek kuchynskej zostavy. Priestor kuchyne od jedálne čiastočne rozdeľuje mohutný stĺp, ktorý obsahuje komínové prieduchy. Jedálenský stôl obslúži až 8 ľudí.

Kuchyňa

Priestor kuchyne susedí so vstupnou halou, od ktorej ho oddeľuje obojstranná knižnica. Kuchyňa je z tých najzákladnejších materiálov - masívne dubové drevo sme spojili s bielymi dvierkami z laminátu, ktoré sú lacné, odolné a efektné. Kuchyňa nemá nijaké úchytky, na zachovanie minimalistického vzhľadu sme navrhli otváranie dvierok na elektrinu. Kuchyňu oživuje pestrý obklad, ktorý sme navrhli na stenu za linkou. Raňajkový pult z masívneho dreva ladí s podlahou a kontrastuje s bielymi dvierkami.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Obývačka

Obývačke dominuje veľká atypická knižnica, ktorú sme navrhli na celú stenu. Knižnica je jediným nábytkom v priestore, pre jej ergonomické použitie sme ju vybavili posuvným rebríkom. Do knižnice sme ukryli aj multimediálne prístroje a subfoofer, takže opticky nenarúšajú dizajn. Minimalistický vzhľad obývačky sme podporili televíziou na tyči a stropnými reproduktormi.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Detské izby

Detské izby sú rovnako ako zvyšok bytu v čistom dizajne v kombinácii drevenej dubovej podlahy, masívneho dubového dreva a bieleho nábytku.

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Spálňa

Hlavná spálňa má dostatok úložných priestorov a obsahuje aj pracovný kút a samostatný šatník. Posteľ z masívneho dubového dreva je navrhnutá a vyrobená na mieru.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Kúpeľne

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti