Trojizbový byt so zimnou záhradou, Bojnice

Interiérový dizajn trojizbového bytu pre seniorov sme navrhli v konzervatívnom štýle podľa vkusu jeho majiteľov. Na ploche bývalej terasy vznikla zimná záhrada, ktorá plochu pôvodného denného priestoru zväčšila.

Interiérový dizajn trojizbového bytu pre seniorov sme navrhli v konzervatívnom štýle podľa vkusu jeho majiteľov. Na ploche bývalej terasy vznikla zimná záhrada, ktorá plochu pôvodného denného priestoru zväčšila. Vizuálne čistý interiér má minimálne nároky na údržbu, prirodzené materiály a súlad moderných a klasických prvkov mu dávajú harmóniu so silným pocitom domova.

Konzervatívna obývačka pre seniorov

V obývačke pre seniorov sme použili prirodzené a overené materiály, ktoré pôsobia dôveryhodne a útulne. Komfortná sedacia súprava zo svetlej kože kontrastuje s prírodnou dubovou dyhou a tvorí dominantný prvok priestoru. Svetlé farby a materiály zabezpečia, aby jednostranne osvetlený priestor nepôsobil tmavo.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Rozšírenie pôdorysu zimnou záhradou

Pôvodná denná časť mala nedostatočnú veľkosť, preto sme ju rozšírili o plochu zimnej záhrady, ktorá jej dala okrem chýbajúcich metrov aj výhľad na oblohu a do záhrady. Vzniknutý priestor má najviac denného svetla, najlepší kontakt s exteriérom a pre domácich je najobľúbenejším miestom na trávenie času, pochopiteľne.

Zimná záhrada s jedálenským stolom

Zimná záhrada je atraktívna hlavne počas pekných zimných dní, keď zasvieti slnko a v priestore je o pár stupňov viac ako v ostatných miestnostiach. Masívny drevený stôl pre 6 osôb sme doplnili stoličkami z rovnakej kože ako sedačka. Ochranu zimnej záhrady pred slnkom zabezpečujú na horných zaskleniach látkové skladacie rolety, na zvislých záclony aj závesy.

Konzervatívne obývačkové sedenie

Útulné obývačkové sedenie v svetlej koži je pohodlné, odolné a konzervatívne a svojou robustnosťou dôstojne reprezentuje komfort, ktorý si ľudia vo vyššom veku zaslúžia. Tvoria ho solitérne prvky, dve kreslá a sedačka, preto nepôsobí v priestore ťažkopádne. Svetlá koža odolá aj občasným náporom rodinných návštev s malými deťmi.

Kuchyňa s masívnou drevenou doskou

Konzervatívna dubová kuchyňa pre seniorov má zabudované spotrebiče a pracovnú dosku aj dvierka z rovnakého dreva, aby nechala vyniknúť čiernu vitrínu vo vysokých skrinkách. Štýlová batéria má praktické ovládanie, ktoré je priamo pri výtoku, sklenená zástena z číreho kaleného skla chráni sedačku pred znečistením z kuchyne.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Optické zakomponovanie vitrín na poháre

V interiéri pre starších ľudí nesmú chýbať úložné priestory na porcelán, poháre a iné predmety, ktoré by mali byť viditeľné a podľa možnosti bez údržby. Po pravej strane od vstupu do dennej zóny sme navrhli obývačkovú zostavu s vitrínou za sklenenými dvierkami, druhú sme navrhli do kuchyne ako voľné pokračovanie bloku s rúrou. Obe fungujú.

Vstupná časť bytu pre seniorov

Komunikačné časti dispozície sme navrhli veľkoryso, aby boli komfortné aj pri zníženej mobilite obyvateľov. Pri vstupných dverách sa nachádza zrkadlo, lavica so skrinkou na obuv a kabáty. Rozohraná a zároveň pravidelná kompozícia otvorov rohu šatníka vyzerá výborne, police môžu slúžiť na odloženie kabelky aj ako vitríny pre vázy.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Predizba s dverami na celú výšku miestnosti

Byt neobsahuje samostatný šatník, väčšinu úložných priestorov sme preto navrhli do skrine na chodbu. S ohľadom na optické prepojenie s dennou časťou sme si dali na chodbe záležať a šatník navrhli ako exkluzívny kus nábytku s bielymi lakovanými dvierkami a drevenými vnútrami, rovnako ako dvere na celú výšku miestnosti.

Spálňa pre seniorov

V hlavnej spálni bytu pre seniorov nenájdete okrem knižnice žiadne otvorené police a zbytočnosti, ktoré by kazili vzhľad a vyžadovali starostlivosť. Domáci si namiesto utierania prachu môžu dopriať dlhší spánok, a presne o to nám išlo. Izba pôsobí ako stále čistý hotelový apartmán, v ktorom je hocikedy radosť zaspať.

Sklápacia posteľ v hosťovskej spálni

Hosťovská izba v byte slúži na občasné prenocovanie hostí, ale po vyklopení postele sa plocha podlahy zjednotí a izba premení na ihrisko, ktoré využívajú deti na hranie. Otvorené úložné police po stranách postele slúžia na uloženie kníh a detských hračiek. Izba obsahuje aj šatníkovú skriňu a pracovný stôl s integrovaným výsuvom.

Pohľad na sprchu a wc v kúpeľni pre seniorov

Dizajn kúpeľne pre seniorov odpovedá požiadavkám majiteľov, obsahuje sprchový kút, vaňu, umývadlo aj wc. Bielu farbu na dlažbe, zariaďovacích predmetoch aj stenách sme zjemnili hnedo-bielou mozaikou a drevenou dyhou, ktorá sa objavila na dverách a platni za toaletou. Kúpeľňa nie je bezbariérová, ale dostatočne komfortná pre starších ľudí.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Kúpeľňa pre seniorov - pohľad na umývadlo a vaňu

Kúpeľňa bola jediná miestnosť, na ktorej sa majitelia nevedeli dohodnúť. Každý mal o jej zariadení inú predstavu, jeden chcel vaňu, druhý sprchový kút. Vyriešili sme to šalamúnsky a do kúpeľne dostali oboje, dokonca v normálnych veľkostiach. A to všetko pri vysokej estetickej úrovni tohto vodeodolného priestoru.

Fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti