Rodinný dom v americkom štýle, Senec

Dvojpodlažný drevený rodinný dom má veľké okná, ktoré spolu s prestrešenými terasami umožňujú obyvateľom celoročné využitie átria. Priestranné vnútorné priestory a celková veľkorysosť stavby dávajú domu "americký" imidž.

Otvorený rodinný dom sme navrhli do Senca ako drevodom. Hmotová kompozícia domu reaguje na tvar pozemku a zároveň odzrkadľuje rozmiestnenie vnútorných priestorov. Na prízemí v hmote rovnobežnej s cestou sa nachádza vstupná zóna a denná časť - obývačka, jedáleň, kuchyňa. V hmote kolmej na cestu je nočná zóna - rodičovská spálňa a detské izby s herňou. Na poschodí sa nachádza hosťovská izba s hygienickým zázemím. Dom sme obložili drevom, ktoré filozoficky zodpovedá konštrukčnému materiálu stavby.

Architektúra domu

Hmotová kompozícia stavby odpovedá členeniu vnútorných priestorov. Hmota dennej časti tvorí prirodzenú bariéru medzi ulicou a záhradou. V časti ronobežnej s dlhšou hranicou pozemku sú dve detské izby, detská herňa, rodičovská spálňa, hygienické priestory a šatníky. Na druhom poschodí je hosťovská izba. Dom má dvojgaráž.

Prestrešená terasa obývačky

Rodinný dom má vďaka veľkým oknám dobré vizuálne prepojenie medzi exteriérom a interiérom. Obývačka má smerom do átria veľkú drevenú prestrešenú terasu. Na pravej strane domu smerom k susednému pozemku je vonkajší bazén, ktorý je možné prekryť, čo znamená celoročnú možnosť využivania.


Prehľadávaj

Kategória

Rozloha

Cena

vlastnosti