Terasovitý rodinný dom, Prievidza

Architektúru sme prispôsobili svahovitému pozemku. Ideálna poloha parcely voči svetovým stranám nám umožnila orientovať hlavné miestnosti na juhozápadnú stranu. Veľké sklenené plochy prispievajú k solárnym ziskom v zimnom období.

Architektúru rodinného domu sme prispôsobili svahovitému pozemku. Ideálna poloha parcely voči svetovým stranám nám umožnila orientovať hlavné miestnosti na juhozápadnú stranu. Veľké sklenené plochy prispievajú v zimnom období k solárnym ziskom. Slnečné lúče vtedy prenikajú do interiéru a prirodzene ho vykurujú. Stavbu sme navrhli namiesto pôvodného projektu, s ktorým nebol investor spokojný - novým terasovitým návrhom sme dosiahli lepšie využitie sklonu pozemku a väčšie využitie obnoviteľných zdrojov. Moderný dom pôsobí vďaka prírodným materiálom prirodzene aj v dedinskom prostredí.

Funkcionalistická architektúra

Tvar a hmotová konfigurácia stavby odrkadluje jej funkcie vnútorných priestorovi. Kompozícia dou pozostáva z troch rozdielnych kvádrov zapustených do svahu. Na spodnom podlaží sú vstupné, garážové a skladové priestory. Nad vstupom sú v nižšej hmote spálňe a kúpeľne, vo vyššej časti je veľká obývačka s jedálňou a kuchyňou.

Prekrytý vstup do domu

Vykonzolovanie hmoty nočnej zóny nad vstupnú časť nám pomohlo dostať vstupné priestory domu do závetria a ochrániť ich pred napriaznivým počasím. Priamo nad vstupom sa nachádza spálňa rodičov, ktorá má vďaka svojej polohe dobrý výhľad a prehľad o okolí domu. Nad garážou vznikla veľkorysá terasa so záhradou.

Veľká prestrešená juhozápadná terasa

Veľkorysý denný priestor má juhozápadnú fasádu zo skla a je prepojený na veľkú prestrešenú terasu s letným grilom. Vďaka tri a pol metrovej svetlej výške dennej časti je priestor svetlý a nepôsobí stiesnene aj napriek značnému presahu strechy. Terasa pokračuje záhradou, ktorá vznikla na zazelenenej streche nad garážou.


Prehľadávaj

Kategória

Rozloha

Cena

vlastnosti