Univerzálny lacný bungalov

Lacný rodinný dom sme navrhli univerzálne, aby bol použiteľný ako izolovaný, dvojdom aj do radovej zástavby. Má rozumnú dispozíciu a jednoduchu výstavbu. S úžitkovou plochou 111 m² je ideálny pre rodinu, ktorá chce dom za cenu bytu.

Jednopodlažný a lacný rodinný dom sme navrhli univerzálne, aby ho bolo možné použiť ako samostatne stojaci, dvojdom aj do radovej zástavby. Má rozumnú dispozíciu a jednoduchú výstavbu. S úžitkovou plochou 111 m² je ideálny pre rodinu, ktorá má peniaze na byt a chce vlastný dom. Pôdorys sme navrhli maximálne racionálne - dom je takmer bez chodieb, všetky metre štvorcové sú využité na obytné miestnosti. Funkčné zóny (vstup, obývačka spojená s kuchyňou a spálne) sú oddelené posuvnými dverami.  Vo vyššej zošikmenej časti je obývačka spojená s kuchyňou. Kuchyňa a jedáleň majú výhľad na ulicu, obývačka je orientovaná do záhrady a má priamy prístup na terasu. V nižšej časti domu pod rovnou strechou je nočná časť - kúpeľňa, dve spálne s prístupom do záhrady a viacúčelová miestnosť – môže tam byť kancelária prístupná z predsiene, menší obchod alebo tretia izba prístupná z nočnej časti.

Lacný bungalov ako samostatne stojaci (izolovaný) rodinný dom

Projekt lacného rodinného domu je univerzálny a umožňuje použiť dom aj ako samostatne stojaci. Domu svedčí viacero farebných prevedení, na vizualizáciach kombinácia tehlovej omietky na zvýšenej časti a bielej na nižšej časti domu.

Samostatne stojaci bungalov

Lacný rodinný dom môže byť postavený aj ako izolovaný dom. Terasa domu by mala mať juhozápadnú alebo juhovýchodnú orientáciu, dom potom svojou hmotou chráni terasu pred severným vetrom.

Pohľad do záhrady

Lacný bungalov v radovej zástavbe

Najefektívnejšiu výstavbu lacného domu získame pri použití v radovej zástavbe. Projekt domu sme navrhli tak, aby mal každý dom na terase dostatok súkromia aj pri použití v radovej zástavbe.

Bungalov v radovej zástavbe, záhrada

Architektúru domu sme navrhli tak, aby v prípade použitia v radovej zástavbe mal každý dom pred obývačkou súkromnú časť terasy, ktorá je chránená hmotami domu pred pohľadmi susedov.

Radový dom - pohľad z ulice

V projekte bungalowu sme kôli ušetreniu zastavanej plochy a nákladov nepočítali so samostatnou garážou. Pred vstupom do domu sme navrhli plochu zo zatrávnených betónových tvárnic, ktorá poslúži ako parkovisko pre dve osobné autá.

Farebné fasády

V prípade nutnosti rozlíšenia domov, napríklad v radovej zástavbe, je možné nižšiu časť domu urobiť v rôznofarebných prevedeniach.

Lacný bungalov ako dvojdom

Domy je možné skombinovať aj ako dvojdom. V prípade dvojdomu môže byť dom konfigurovaný tak, že terasy tvoria jednu veľkú plochu, ako na obrázku, a tiež opačne, kedy sú terasy na rôznych stranách domu.

Bungalov ako lacný dvojdom

Univerzálna fasáda

Fasáda domu je tiež univerzálna a vyzerá dobre pri použití akýchkoľvek materiálov. Dom vyzerá elegantne aj v celobielom prevedení - na obrázku ako dvojdom.

Interiér a zariadenie bungalovu

Interiér

Denný priestor tvorí kuchyňa spojená s obývačkou. Od vstupnej a spálňovej zóny ju oddeľujú, posuvné dvere, takže tieto zóny opticky zväčšujú denný priestor.


Prehľadávaj

Kategória

Rozloha

Cena

vlastnosti