Bezbariérová kúpeľňa, Wolfsthal

Investor kúpil dom v dobrom stave s nepríjemnou kúpeľňou. Keďže má rád jednoduchosť a precíznosť, oslovil s návrhom kúpeľne náš ateliér. V kúpeľni je záchod, sušička a práčka, bezprahový sprchový kút s možnosťou sedenia a veľké umývadlo.

Investor kúpil starší dom v dobrom stave s jediným slabým miestom - kúpeľňou. Keďže má rád jednoduchosť a precíznosť, oslovil s návrhom novej kúpeľne náš ateliér. V kúpeľni mal byť záchod, sušička a práčka, bezprahový sprchový kút s možnosťou sedenia a veľké umývadlo. Úlohou bolo dostať všetky funkcie do jednej malej miestnosti a to tak, aby nevyzerala preplnená.

Bezbárierová kúpeľňa

Kúpeľňu sme navrhli v kombinácii čiernošedého obkladu a dlažby, chrómu na armatúrach, bielej keramike sanitárnych prvkov a tíkovému drevu, z ktorého je skrinka pod umývadlom a lavica v sprchovom kúte. Zvláštnosťou kúpeľne je dvojmetrový sprchový kút so žľabom a trojdielnou sprchovou zástenou. Kúpeľňa obsahuje aj práčku so sušičkou, ktorú sme zapustili do steny.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Wc misa Duravit s odsávaním pachov priamo z misy

Splachovací podomietkový systém umožňuje po pripojení vhodného ventilátora odsávanie pachov priamo z wc misy. Pri správnej inštalácii tohto systému sú pachy odsávané priamo pri zdroji, v kúpeľni nikdy nie je zápach z wc. Pri novorealizovaných kúpeľniach považujeme odsávanie pachov z misy za štandardné riešenie.

Umývadlo Duravit Vero s teakovou skrinkou Duravit

Na stenu za umývadlom sme navrhli čierny gresový obklad, aby vynikli prvky zavesené na stene - umývadlo a zrkadlo značky Duravit, kúpeľňové doplnky Emco aj sprchový set s hlavovou sprchou Hansgrohe Raindance Showerpipe. Pred oknom je posuvná sklenená stena chrániaca drevený rám okna od striekajúcej vody.

Veľkoformátový obklad v kúpeľni

Na obklad a dlažbu kúpeľne sme vybrali veľkoformátový gresový obklad, ktorý tvorí minimum špár. Široké umývadlo má odkladacie plochy po oboch stranách. Skrinka pod umývadlom je z teakového dreva. Wc misu sme navrhli s odsávaním, ktorá je cez podomietkový splachovací systém napojená na ventilátor.

Wc s hygienickou bidetovou spŕškou

Hygienické bidetové spŕšky navrhujeme podľa možností do všetkých toaliet. Hygienická spŕška môže slúžiť pre osobnú hygienu ako náhrada bidetu, pomôcť pri údržbe wc, ale aj na opláchnutie predmetov, ktoré by ste nechceli umývať v umývadle alebo dreze, napr. obuvi od blata a iných nečistôt.

Presne položená dlažba

Veľkoformátový obklad a dlažba si vyžadujú presný kladačský plán a stavebnú firmu, ktorá ho dokáže zrealizovať. Potom vyzerá hotová kúpeľňa tak, ako bola navrhnutá. Stredná škára ide presne stredom kúpeľne, ostatné špáry na seba naväzujú a prechádzajú z podlahy na steny. Dvojmetrový sprchový žľab bolo treba vyrobiť na mieru.

Stolička do sprchy z teakového dreva

Teakové drevo je vďaka svojím vlastnostiam vhodné do sprchy a neprekáža mu ani pravidelný kontakt s vodou. Veľkosť sprchového kútu nám sem umožnila použiť drevenú lavicu z teakového dreva. Kúpeľňa bude primárne slúžiť osobe so zhoršenou pohyblivosťou, pre ktorú bude možnosť sedenia nevyhnutná.

fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti