Naturálny mezonet, Miletičova 60, Bratislava

Interiér mezonetu na Miletičovej 60 v Bratislave. V snahe o využitie priestoru pod schodami sme v dennej časti zlúčili schodisko s obývacími skrinkami a kuchyňou. Vznikol zaujimavý prvok, ktorý je fakt pekný.

Jednospálňový mezonet sa nachádza na jedenástom a dvanástom poschodí zrekonštruovanej budovy na Miletičovej ulici v Bratislave. Má slušný výhľad, ktorý stačilo doplniť interiérom, ktorý ho využije. A tak sme bytu prekopali dispozíciu a dali dizajn, ktorý je minimalistický, ale pôsobí teplo a útulne. V snahe o využitie priestoru pod schodami sme v dennej časti zlúčili schodisko s obývacími skrinkami a kuchyňou. Vznikol prvok, ktorý dáva bytu charakter a robí ho jedinečný a zapamätateľný. Byt je možné vyskúšať, je zaradený v ponuke airbnb.

Vstupný pohľad do bytu

Po vstupne sa naskytne celkový pohľad na dennú zónu s výhľadom. Konfiguráciu a tvar zariaďovacích predmetov sme navrhli tak, aby podporovali dominanciu výhľadu a do interiéru púštali čo najviac denného svetla. Subtílne schodisko pôsobí antibariérovo a necháva prenikať slnečné lúče dovnútra kuchyne. Zrkadlová skriňa na pravej strane efekt výhľadu znásobuje.

Obývačka s televízorom zo stropu

Mezonetová obývačka nie je veľká, ale je súčasťou vstupnej a dennej zóny, takže využíva jej celkovú plochu, ktorá má necelých 34 metrov štvorcových. Dominuje jej televízor, ktorý sme vrámci minimalizmu navrhli na stropný držiak s integrovanou kabelážou do skriniek, ktoré sú v najnižších častiach podschodiskového priestoru. Televízor sa tak vznáša nad podlahou bez akejkoľvek viditeľnej kabeláže.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Kuchynská zostava z troch materiálov

Kuchyňa pozostáva z troch dizajnovo rôznych prvkov. Zrkadlový blok vysokých skriniek s chladničkou a potravinovou skriňou v priestore opticky zaniká a dokonca ho zväčšuje. Biela časť kuchyne s drezom a umývačkou riadu je neutrálna a necháva vyniknúť dominantý prvok dennej časti. Je ním čierno-drevená kuchynská časť s varnou doskou a rúrou pod schodami, ktorá sa mení na obývačkové skrinky a tie na schody.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Zavesené schodisko

Konzolové schodisko je vďaka netypickému tvaru dominantou dennej zóny a celého interiéru. Schodisko sme na jednej strane upevnili do steny a na druhej zavesili na stropné tiahla, ktoré okrem statickej fukcie plnia aj úlohu zábradlia. Dvojbodové uchytenie schodov nám dovolilo použiť nízku výšku stupňov, ktoré plynulo prechádzajú do úložných priestorov. Vo výške pod úrovňou kuchynskej linky slúžia pre obývačku, vo vyššej sú to police kuchynskej zostavy.

Výhľadová spálňa

Táto spálňa má najlepší výhľad a ten už nič nepotrebuje. Navrhli sme sem funkčné zariadenie v neutrálnych tónoch. Všetky steny a stropy sme nechali v bielej farbe a rovnako sme navrhli šatníkovú skriňu. V puristickom priestore s bielymi stenami, nábytkom aj lampami vyniká kvalitná posteľ. Sterilita priestoru je zjemnená kobercami na oboch stranách postele.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Šatník na mieru s práčkou

Medzi kúpeľňou a spálňou sa nachádza kubus, ktorý obsahuje spálňovú skriňu, samostatný šatník s práčovňou a zásuvné dvere do kúpeľne. Celý kubus sme navrhli ako stolársky výrobok na mieru špeciálne pre tento priestor. Okrem ušetrenia hrúbiek murovaných stien sme murované detaily nahradili stolárskymi, ktoré sú krajšie a maximálne využívajú priestor.

Sanitárne priestory

V záujme využitia celej plochy spodnej úrovne na dennú časť sme kúpeľňu aj záchod hostí navrhli na poschodie. Kúpeľňa je prístupná priamo z nočnej zóny so spálňou a obsahuje dvojumývadlo, sprchový kút a toaletu s bidetovou sprchou. Toaleta hostí je prístupná z hornej podesty schodiska. V kúpeľni a toalete sme použili materiály v decentných prevedeniach, ktoré sú efektné a cenovo prijateľné.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti