Návrh interiéru dvojizbového bytu, Bratislava

V návrhu interiéru bytu v novostavbe sme jemnými stavebnými úpravami prevzdušnili dispozíciu a väzbám medzi priestormi dali funkčný zmysel. Decentné materiálové spektrum dáva priestoru eleganciu a bude trvalo vkusné.

V návrhu interiéru bytu v novostavbe sme jemnými stavebnými úpravami prevzdušnili dispozíciu a väzbám medzi priestormi dali funkčný zmysel. Decentné materiálové spektrum dáva priestoru eleganciu a bude trvalo vkusné. Atypický nábytok na mieru z prírodných materiálov sme doplnili dizajnovými kúskami typového nábytku, štýlovým osvetlením a výraznou modrou farbou na niektorých stenách.

Osvetlenie dennej zóny

Rôzne druhy osvetlenia umožnia v dennej zóne tvorbu atmosfér na želanie. Stropné svietidlo so silným zdrojom difúzneho svetla sme doplnili funkčnými lampami v kuchyni a nad jedálenským stolom. O doplnkové náladové osvetlenie sa starajú bodovky nad sedačkou a ledky v nábytku.

Drevená kuchyňa s integrovaným šatníkom

Kuchyňa s dubovými dýhovanými dvierkami sa nachádza v dennej zóne oproti oknu. Kuchyňa obsahuje okrem štandardných kuchynských skriniek aj šatník. Smerom do nočnej časti sme navrhli posuvné dvere z rovnakého materiálu ako kuchynské dvierka, ktoré vyzerajú ako súčasť kuchyne.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Vstupný priestor

Vstupný priestor sme navrhli ako súčasť dennej zóny. Sedaciu časť predziby sme integrovali do obývačky, lavica na prezúvanie tvorí voľné pokračovanie obývačkovej hifi skrinky. Skladovú časť sme pridali kuchyni, šatníková skiňa a botník pôsobí ako súčasť kuchyne.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Prirodzené materiály pre pocit domova

Na stenu za sedačkou sme navrhli monochromatickú grafiku, ktorá spolu so šedou sedačkou pôsobí neutrálne, takže nechávajú vyniknúť drevené časti interiéru. Prírodné materiály pôsobia domácky a útulne. Líniová konfigurácia nábytku a osvetlenia podporuje dynamiku obývačky.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Maximálne využitie minimálneho výhľadu

Byt sa nachádza na kopci nad Bratislavou, ale vďaka hustej zástavbe má výhľad z jediného miesta v dennej zóne. Konfiguráciu priestoru sme navrhli tak, aby bol zo sedačky v obývačke priamy pohľad na vstup, na televízor aj do exteriéru.

Symetrická kompozícia obývačky

Dynamický denný priestor sme upokojili symetrickou kompozíciou okolo televízora. Zrkadlo na pravej strane od obrazovky pôsobí ako protipól k ľavému oknu s výhľadom na mesto. Spodná skrinka ukrývajúca hifi komponenty sa v predizbovej časti mení na lavicu.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Vizualizácia alebo realizácia?

Čistý a praktický dizajn

Byt je napriek čistému dizajnu plne funkčný, pripravený plniť svoje funkcie tam, kde ich treba. Optické prepojenie predizby a kuchyne si vyžiadalo zlúčenie úložných priestorov. Kuchynský blok obsahuje pri vstupe šatníkovú skriňu na topánky a bundy.

Pohľad od vstupu

Pôvodne bola vstupná časť od dennej zóny oddelená priečkou, ktorú sme odstránili a vytvorili jeden veľkopriestor, ktorý sa úkaže v plnej kráse už pri vstupe. Chodbu medzi dennou zónou a spálňou sme oddelil posuvnými drevenými dverami, ktoré vyzerajú ako dekorácia steny.

Spálňa s dreveným čelom

Svetlá spálňa pôsobí čisto a vzdušne. V priestore s bielymi stenami, stropmi a skriňami vyniká drevený rám postele aj drevená podlaha. Nočné lampy sme zavesili na strop, aby na rozdiel od nástenných alebo stojanových pôsobili autonómne a nenarúšali dizajn postele.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Kúpeľňa prístupná zo spálne

Pokiaľ nám to priestor dovolí, v dvojizbových bytoch so samostatnou toaletou sa snažíme dostať kúpeľňu priamo ku spálni. Nočnú zónu tvorí spálňa so vstavaným šatníkom a kúpeľňa, ktorú sme od spálne oddelili posuvnými dverami z matného skla.

Kúpeľňa s priehľadom do spálne

Dvojizbový byt má dve hygienické miestnosti - samostatné wc hostí prístupné z chodby a kúpeľňu s wc, vaňou a toaletou. Kúpeľňa je prístupná priamo zo spálne a po odsunutí sklenených posuvných dverí s ňou splynie v jeden otvorený priestor.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Vizualizácia alebo realizácia?

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Priehľad z nočnej zóny do dennej

Priestor spálne je od dennej zóny oddelený krátkou chodbou, z ktorej je prístupné hosťovské wc. Chodba má na jednej strane dvere do spálne, na opačnej zásuvné dvere do obývačky. Spálňu tak od dennej zóny oddeľujú dve dvere, čo zabezpečí aj pri používaní kuchyne ticho v spálni.

Toaleta pre hostí s umývadlom

Farebný koncept wc tvorí kombinácia bieleho veľkoplošného obkladu a modrej vodostálej farby. Zrkadlo na stenách priestor opticky rozširuje a zároveň zrkadlí drevo zo všetkých uhlov pohľadu. Wc má odsávanie pachov priamo z misy a bidetovú spŕšku pre osobnú hygienu.

Exteriér

Fotografie: Peter Čintalan


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti