Predajňa Biopark, OC Forum, Poprad

Cieľom návrhu bolo vytvorenie komerčného interiéru, ktorý bude slúžiť ako dizajnmanuál pre ďalšie predajne. Interiérový dizajn predajne Biopark je jedinečný, ľahko zapamätateľný a flexibilný, takže je aplikovateľný na akýkoľvek iný priestor. Interiéru dominujú drevené lamely pripomínajúce stromy.

Cieľom návrhu bolo vytvorenie komerčného interiéru, ktorý bude slúžiť ako dizajnmanuál pre ďalšie predajne. Interiérový dizajn predajne Biopark je jedinečný, ľahko zapamätateľný a flexibilný, takže je aplikovateľný na akýkoľvek iný priestor. Interiéru dominujú drevené lamely pripomínajúce stromy. Čierny strop symbolizuje nočnú oblohu a spolu s neutrálnou šedou podlahou necháva drevené časti doslova zažiariť. Ich organický tvar sme odvodili z nového loga Bioparku.

Dispozícia predajne

Funkčné rozmiestnenie prvkov predajne zodpovedá predpokladaným požiadavkám zákazníkov. Pri vstupe sa nachádza stolovanie a biovýklad v podobe drevených bedničiek. Pult s pokladňou má výhľad do všetkých častí predajne. Navrhli sme ho z čiernej mozaiky.

Biovýklad - bedničky na čerstvé ovocie a zeleninu

V popredí sa nachádza súbor bedničiek na bio-ovocie a bio-zeleninu, ktoré fungujú ako výklad a predstavujú zameranie predajne. Bio-plody sú umiestnené v drevených bedničkách na čiernych oceľových nohách. Tie nechajú vyniknúť drevo bedničiek a ich obsahu ešte viac.

Útulný obchod s pocitom domova

Liata šedá podlaha by mohla pôsobiť sterilne, ale naopak, vďaka neutrálnemu vzhľadu necháva vyniknúť prirodzenú štruktúru drevených častí zariadenia. Interiér biopredajne tak pôsobí útulne a prirodzene. Priestor je natoľko príjemný, že v človeku navodzuje pocit domova. Na obchod fajn.

Preglejkový les

Drevené lamely v organických tvaroch predstavujú kmene a koruny stromov. Navrhli sme ich z preglejky, ktorú sme použili citlivo v rozumnej miere, aby obchod nepôsobil ako preglejkové kráľovstvo, ktorých začína byť všade veľa. Flexibilný interiér bude opakovateľný aj v iných prevádzkach.

Drevené masívne regále

Rozmery centrálne umiestnených regálov sme prevzali z predošlých prevádzok. Navrhli sme ich z masívneho dreva a vďaka liatej podlahe a bielym regálom po obvode ich prirodzenosť vyniká ešte viac. Materiálom ladia s lamelami a zároveň s nimi vďaka pravouhlému tvaru kontrastujú.

Chladničky v hustom lese

V zadnej časti dispozície, najhlbšie v lese, tam, kde je najväčšia zima, sú umiestnené chladiace vitríny. V zadnej časti prechádzajú drevené lamely z podlahy až na strop a vytvárajú atmosféru hustej koruny stromov. Visiace žiarovky aka svietiace mušky nemôžu chýbať v žiadnom správnom lese.

Regále po stranách predajne

Po obvode hlavnej časti priestoru sme navrhli policový systém s nastaviteľnými policami, ktoré sú v hornej časti osvetlené led-diódami. Biele police pôsobia neutrálne a zabezpečujú, že interiér nepôsobí ako drevená kôlnička.

Filozofia návrhu

Filozofia návrhu odpovedá zameraniu značky, ktorou je ponúkať zdravé ekologické biopotraviny. A tie budú vynikať v peknom a jedinečnom priestore, ktorý je úplne iný, ako všetky ostatné, takže si ho človek zapamätá. A zároveň jednoduchý, takže upriamuje pozornosť na svoj obsah.

Hviezdne nebo

V zadnej, najtmavšej časti predajne sa o osvetlenie starajú vysiace lampy, ktoré vyzerajú ako svietiaci hmyz, resp. nočná obloha, každému podľa chuti.

Zhmotnenie loga v interiéri

Návrh interiéru sme stavali na zelenej lúke, jediným zadaním bolo logo a funkčné požiadavky na priestor. V záujme zachovania konzistentnosti značky sme sa rozhodli interiér navrhnúť interiér tak, aby silu loga rozvíjal a podvedome pripomínal.

Fotografie: Biopark


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti