RULES ateliér, Ružinov, Bratislava

Naše vlastné kancelárie využívame okrem funkcie každodenného pracoviska aj ako showroom pre klientov. Interiér prešiel komplexnou rekonštrukciou, počas ktorej sme zrušili priečky, zmenili dispozíciu a všetky rozvody natiahli nanovo.

Naše vlastné kancelárie využívame okrem funkcie každodenného pracoviska aj ako showroom pre záujemcov o interiér. Prešli komplexnou rekonštrukciou, počas ktorej sme zrušili priečky, zmenili dispozíciu a všetky rozvody natiahli nanovo. V aktuálnych priestoroch sme začínali v roku 2012 s 10 pracovnými miestami na ploche 90m², ktorú sme rozšírili na štvornásobok. Priestory postupne prerábame - zrekonštruovaná časť dnes obsahuje 24 pracovných miest, 4 kuchynky, 2 zasadačky, recepciu, chillout zónu, práčovňu, archív, 3 toalety a fitness miestnosť. Oproti pôvodnému riešeniu sú presvetlené, vzdušné a maximálne využívajú priestor. Interiér nášho ateliéru stelesňuje našu víziu o nadčasovosti - na fotkách nie je žiaden čerstvo dokončený nováčik, ale interiér ošľahaný 10 rokmi intenzívneho používania. Vďaka jednoduchosti, odolnosti a patine na dreve pôsobí dokonca lepšie ako v čase svojho vzniknu.

Vstupná časť s konferenčným stolom, kuchynkou a toaletou hostí

Najmladšia časť ateliéru funguje od 2016 ako kancelária prvého styku s klientom. Zaoblený dizajn je komplet individuálny - od liateho schodu, cez nábytok na mieru až po osvetlenie navrhnuté a vyrobené špeciálne pre tento priestor. Vďaka dizajnu bez hrán sa nám podarilo dostať na malú plochu veľa funkcii - pracovné miesta, malú zasadačku, kuchynku, toaletu hostí a úložné priestory na vzorky a reklamné predmety.

Pracovné miesta

Pracovné miesta sme situovali čo najbližšie k oknám tak, aby malo každé pracovisko dostatok denného svetla a primeranú mieru súkromia. Drevené pracovné stoly majú výsuvné úložné priestory pre kancelárske potreby. Počítače sme integrovali do vysokých skriniek, takže sú poruke, ale nerušia čistý dizajn bloku pracovných stolov. Centrálna noha stola s nerezovou podnožou ukrýva kvetináč pre živú hydroponickú rastlinu.

Malá zasadačka

Malá zasadačka vo vstupnom priestore slúži pre prvý kontakt s klientami a pri vzorkovaní materiálov, ktoré sú v drevenej skrini okolo televízora. Konferenčný stôl v tvare trojuholníka s oblými rohmi je otočný a pojme až 6 osôb. Multimediálnu výbavu predstavuje televízor integrovaný do skriňovej zostavy s počítačom, hernou konzolou a settopboxom. Ozvučenie zabezpečujú stropné reproduktory.

Viac informácií nájdete v našom blogu: História

Nábytok na mieru

Viditeľné časti nábytku na mieru sú z dubovej dýhy, ktorú sme morili do rôznych odtieňov a v prípade skríň na vzorky aj vykefovali. Všetky skrine sú vybavené automatickým osvetlením. V kuchynskej časti sme zvolili kombináciu dyhovaných korpusov a políc z číreho skla, vo vzorkovej časti korpusy aj police z masívnych drevených dosiek. Kuchynka má pracovnú dosku z olejovaného dubového masívu, ktorý sme morili do rovnakého tónu ako kuchynské dvierka z dubovej dýhy.

Zrkadlová toaleta hostí

Úroveň podniku zvykneme posudzovať podľa úrovne toaliet. Sú to však miestnosti, v ktorých sa nezvykneme zdržiavať viac, než je potrebné - na dojem preto majú len pár minút, ktoré treba využiť na maximum. Na toaletách sme si preto dali špeciálne záležať a vytvorili iluzionistický priestor, aký ste nevideli a nikde inde neuvidíte. Toaleta obsahuje napriek svojmu vzhľadu všetko potrebné - umývadlo, záchod s odsávaním, bidetovú spršku a príslušenstvo.

Veľká zasadačka

Priestory hlavnej zasadačky s kuchynkou a skladom sme realizovali v roku 2012 ako ekonomické riešenie. Vďaka jednoduchosti a správnemu použitiu odolných materiálov funguje bez zmeny dodnes. Jednoduchá biela kuchynka vyzerá rovnako ako v dobe svojho vzniku. Zasadačka obsahuje projektor so skrytým plátnom a konferenčný stôl pre 8 osôb. Pre oddelenie miestnosti od zvyšku interiéru slúži sklenená stena a vertikálna žalúzia.

Odolná nadčasovosť

Za najlepšie interiéry považujeme také, pri ktorých je ťažké odhadnúť dátum realizácie, pretože vyzerajú stále dobre. Dizajn našich kancelárii sme postavili na prirodzenosti, jednoduchosti, odolnosti a ľahkej udržateľnosti. Dominuje mu drevená dýha a živá rastlina. Ich výhodou je, že stárnu do krásy - rastlina je stále hustejšia a drevo získava patinu. Prírodné dominanty sme doplnili nezničiteľnou šedou gresovou podlahou a bielymi stenami, ktoré je možné kedykoľvek premaľovať. Výsledkom je priestor, ktorý vyzerá a funguje aj po 10 rokoch rovnako, ako na začiatku.

Zaoblené hrany

Všetky hrany, ktoré stoja v priestore, sme navrhli ako zaoblené. Takéto riešenie má nádych retra a zároveň je praktické, v priestore nie sú ostré hrany, na ktoré by ste mohli naraziť.

Praktický nábytok na mieru

Kancelárie sme navrhli tak, aby pôsobili trvalo upratane - aj počas prevádzky. V kancelárskej časti sme preto zabezpečili dostatok uzavretých skriniek na uloženie osobných predmetov. V kuchynskej časti sme všetok riad, ktorý je potrebné mať poruke, ale nie na očiach, umiestnili za roletku. Exponované časti nábytku sme navrhli z bieleho laminátu, ktorý je nezničiteľný a vyzerá stále dobre.

Otvorené pracoviská

Otvorená časť kancelárii pojme pri plnej prevádzke až 20 architektov. Aby nepôsobili preplnene, všetku techniku sme integrovali do nábytku. 20 čiernych pc krabíc a súvisiacej kabeláže sme ukryrili do stredových priečok s kvetináčmi. Zavesením monitorov na deliace priečky sme ušetrili 40 stojanov, použitím stolov na konzolách 80 nôh. Výsledkom je čistý a ľahko udržovateľný priestor, ktorý stačilo obaliť do prírodnej dýhy a rozdeliť živou zelenou rastlinou.

Chillout s kuchynkou

Oddychová zóna s kuchynkou sa nachádza v najtmavšej časti pôdorysu, preto sme použili svetelný strop s rovnomerným svetlom podobným tomu z oblohy. Kuchynka má dvierka z kefovanej dýhy a nerezovú pracovnú dosku. Jej súčasťou je barové sedenie, ktoré prechádza do atypickej rozťahovacej sedačky s úložným priestorom. Túto časť používame denne na kávy, obedy aj oslavy, takže ju testujeme v tých najťažších podmienkách.

Nábytok na mieru - flexibilita a úložné priestory

Nábytok na mieru najradšej testujeme sami na sebe. Najnáročnejšie zaobchádzanie zažívajú skrinky, ktore používame denne - takými sú kuchynské skrinky a šatníková skriňa s posuvnými dverami.  Na kuchynské skrinky sme dali špeciálne kovanie so servomotorom, ktoré už roky nevyžaduje nijakú údržbu a funguje ako na začiatku. Rovnaký nápor zažíva šatník a skriňa na obuv, ktorú každodenne používa 20 ľudí počas celého dňa. Šatník stále funguje a stále vyzerá ako nový.

Kancelária ako garzónka

V zadnej časti dispozície sa nachádza samostatná kancelária s jedným pracovným miestom. Miestnosť je zariadená ako garzónka. Obsahuje kuchynku, sedenie a pracovné miesto s akváriom. Kanceláriu oddeľuje od zvyšku priestoru sklenená stena, ktorú je možné zatemniť nepriehľadnou roletou. Sedačka je rozkladacia, takže môže slúžiť ako posteľ. Na garzónku priamo nadväzuje šatník s práčkou aj kúpeľňa so sprchou a wc.

Kúpeľňa a sklad

Kúpeľňa a sklad sú prístupné cez samostatnú predsienku a fungujú ako vybavenie otvorených pracovísk. Kúpeľňa obsahuje umývadlo, toaletu a sprchový kút. Monochromatický priestor oživuje drevená na nábytku. Sklad obsahuje okrem zvyčajných úložných priestorov aj práčku so sušičkou. Pri dizajne nám išlo predovšetkým o ľahkú údržbu, na podlahe je rovnaký gres ako vo zvyšku priestorov, na skrinke rovnaké drevo ako vo vedľajšej kancelárii.

Maximálne využitie priestoru

Nábytok na mieru nám pomáha využiť priestorový potenciál na maximum, čo znamená, že nám ostáva viac miesta na iné funkcie. V bielej kuchynskej zostave sme navrhli špeciálnu výsuvnú skrinku, ktorá je prístupná z boku a pri plnom výsuve komfortne sprístupní jeho obsah. V kúpeľni sme nad umývadlo navrhli plytkú skrinku s úložným priestorom. Obe skrinky sú vybavené osvetlením a policami z číreho skla. 

RULES FITNESS CLUB

Naša súkromná posilňovňa je s plochou necelých 15m² tým najmenším fitkom, aké sme kedy navrhli. Napriek minimálnej podlahovej ploche tu je všetko potrebné, každá časť tela si tu nájde možnosť precvičenia. Multipress, univerzálny stroj, bežiaci pás a jednoručky aj obojručky.


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti