Trojizbový byt Stein, Bratislava

Trojizbový byt v obytnom súbore Stein v Bratislave bude slúžiť pre príležitostné bývanie mladej rodiny počas pobytu v hlavnom meste. Byt mal hotové priečky so zrealizovanými rozvodmi bez finálnych povrchových úprav. Našou úlohou bolo byt zobytniť - to znamená dokončiť kúpeľne, podlahy, dvere, osvetlenie a všetko ostatné. Na žiadosť zákazníkov sme do všetkých miestností vrátane kúpeľne navrhli vynilovú podlahu.

Vstupná hala

Priestorový dojem vstupnej haly sme zväčšili celoplošným zrkadlom, ktoré sme nalepili na bočnú stenu. Pre optické vymedzenie vstupnej haly od zvyšku bytu sme na jej podlahu vybrali vynil s efektom terrazzo. Úložné priestory zabezpečuje vstavaná skriňa na mieru s nikou na sedenie. Striktné geometrické tvary podporuje čierna línia koľajnicových svietidiel na strope.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Denná zóna

Veľkorysá šírka prechodu medzi vstupnou a dennou zónou tieto zóny prepája, takže spolu pôsobia ako jeden veľký priestor. Dennú zónu tvorí kuchyňa s ostrovom s integrovaným jedálenským stolom a obývačka s minimom nábytku. Zariadenie doplnkami sme nechali na budúcich obyvateľov, my sme im nato pripravili priestor.

Obývačka

Obývačka neobsahuje nič navyše - pozostáva z televíznej skrinky, rohovej sedačky a konferenčného stola. Na žiadosť majiteľov sme v návrhu vynechali koberce a záclony, vďaka jemným tónom stien a teplej podlahe je však obývačka útulná aj bez nich. Voľné steny poskytnú dostatok miesta pre obrazy a osobné predmety obyvateľov, ktoré dodajú priestoru pocit domova.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Kuchyňa

Požiadavku na kuchyňu so samostatným ostrovom sme vzhľadom na pôdorysné možnosti vyriešili jediným možným spôsobom - k ostrovu sme pripojili jedálenský stôl. Hmota ostrova a stola sa prelínajú a tvoria kompozíciu, ktorá funguje a robí dominantný prvok dennej zóny. Vďaka centrálnej nohe je sedenie za jedálenským stolom flexibilné a stôl pôsobí, akoby levitoval.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Hlavná spálňa

Hlavná spálňa pozostáva zo vstavaných skríň a postele, ktoré sme navrhli na mieru. Drevené časti postele sú z rovnakej prírodnej dýhy ako v dennej zóne. Stenu za posteľou tvorí šedá tapeta s motívom mesiaca.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Detská izba pre dievčatko

Detská izba pre jedného obyvateľa má štandardnú výbavu - posteľ, vysoké šatníkové skrine a nízke komody s pohodlným prístupom pre deti. Detská izba je pripravená na doplnky od svojej obyvateľky, podobne ako ostatné miestnosti.

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Kúpeľňa a toaleta

Hygienické priestory sme navrhli a zrealizovali v rovnakom rukopise ako zvyšné časti bytu. Kúpeľňa obsahuje dvojumývadlo a vaňu, toaleta umývadlo a bidetovú spŕšku. Vynilová podlaha je na rozdiel dlažby teplá a príjemná na dotyk s bosými nohami.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti