Dvojizbový apartmán, Panoramacity, Bratislava

Apartmán vo výškovej budove neďaleko Dunaja s výhľadom na mesto má severnú orientáciu. Interiér sme preto navrhli vo svetlých neutrálnych odtieňoch, aby pôsobil vzdušne a neuberal mu svetelnosť.

Apartmán s výhľadom na mesto sa nachádza vo výškovej budove na 32. poschodí a má severnú orientáciu. Interiér je pekný vo svojej jednoduchosti, čistý dizajn nábytku je oživený jeho rôznymi povrchmi a odtieňmi. Priestor v svetlých a teplých odtieňoch pôsobí čisto, jednoducho a útulne zároveň. Parkety, dvere a kúpeľňu sme navrhli zo štandardu, zvyšok interiéru sme riešili na mieru.

Obývacia izba

Centrálnym prvkom obývacej izby je sedačka s predĺženou časťou na ležanie. Sedaciu zostavu sme navrhli a vyrobili na mieru tak, aby presne zapadla do priestoru pod oknom. Neutrálna hnedá farba na sedačke pôsobí útulne a ladí s ostatným zariadením interiéru.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Multifunkčná sedacia zostava

Sedacia zostava pozostáva zo sedačky a dvoch samostatných dielov, ktoré môžu slúžiť ako konferenčné stolíky, prípadne ďalšie miesto na sedenie. Rozmery prídavných dielov sme navrhli tak, aby po prisunutí k sedačke vytvorili jednu veľkú plochu, ktorá môže plniť funkciu postele.

Kuchyňa s otočným stolom

Minimalistická bielo-biela kuchyňa s čistými tvarmi a detailami pôsobí v teplom priestore ako dominanta. Zaujímavosťou kuchyne je integrovaný otočný barový stôl, ktorý plní funkciu jedálenského stola. V malom byte je takéto riešenie dostatočné a v prípade nepoužívania nezaberá plochu.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Čisté línie nábytku na mieru

Nábytok na mieru sme navrhli v jednoduchých tvaroch a čistých líniach, ktoré sú funkčné a nesnažia sa o výrazný dizajn, ktorý by sa do malého priestoru nehodil. Jedálenský stôl je možné otočiť, takže sa integruje do kuchynskej zostavy a pôsobí ako súčasť linky.

Otočný barový stôl

Zaujímavosťou priestoru je otočný barový stôl, ktorý je v uzavretom stave súčasťou linky a v otvorenom vytvorí možnosť barového sedenia a stolovania pre dvoch ľudí. Priesvitné stoličky je možné naskladať na seba, takže ak ich netreba, nezaberajú priestor.

Priehľad z obývačky do spálne

Pri otvorených dverách do spálne je vidieť posteľ s čalúneným čelom, ktoré je z rovnakej látky ako sedacia súprava v obývačke. Zrkadlo na stene do spálne priestor opticky rozširuje.

Parapet so sedením

Jedinečným prvkom spálne je veľké okno s nízkym parapetom a bol by hriech to nevyužiť. Na parapet stačilo pridať vankúše a začal plniť funkciu oddychovej lavice s výhľadom na mesto. Na tienenie všetkých okien v byte sme navrhli polotransparentné rolety. 

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Pracovný stôl v spálni

Podľa pôvodného návrhu bola nika, ktorá je teraz v spálni, v obývačke. Jej otočením sme získali prochu v prospech spálne a vytvorili miesto pre pracovisko v spálni. Dubová dýha na stole je rovnaká ako na podlahe.

Fotografie: Peter A. Sellar


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti