Miniapartmán s galériou, Eurovea

Dvojposchodové štúdio je jednou z najmenších obytných jednotiek v polyfunkčnom komplexe Eurovea. Napriek obmedzenej pôdorysnej ploche bytu, ktorá je necelých 45 m², sa nám podarilo vytvoriť plnohodnotný obytný priestor pre dvoch ľudí.

Dvojposchodové štúdio je jedna z najmenších obytných jednotiek v Eurovea v Bratislave. Napriek obmedzenej pôdorysnej ploche bytu, ktorá je necelých 45 m², sa nám podarilo vytvoriť plnohodnotný obytný priestor pre dvoch ľudí. Zaujímavosťou je galéria - spálňa, ktorú sme od zvyšku bytu oddelili závesom. V interiéri tejto "dvojúrovňovej garzónky" sme použili rovnaké materiály, aby pôsobila harmonicky a opticky nedelila tento malý priestor na ešte menšie celky.

Obývacia izba so sedačkou s barom

Minimálne pôdorysné rozmery bytu nás prinútili k integrácii funkcií. Obývačku tu predstavuje televízor so stojanom, konferenčný stolík s úložným priestorom a sedačka s Corianovým soklom, ktorý v zadnej časti prechádza do barového stola. Toto riešenie zabezpečilo výhľad z okna aj výhľad na televízor zo všetkých častí bytu.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Výhľad na Dunaj (a televízor)

Zariadenie dvojposchodovej garzónky sme navrhli tak, aby využívala hlavnú pridanú hodnotu lokality - výhľad na Dunaj. Zo všetkých častí denného priestoru - z barového stola aj sedačky je výhľad na Dunaj aj televízor. Nad dvojposchodový priestor sme navrhli veľký zavesený luster, ktorý dominuje priestoru.

Drevený obklad z preglejky

Dominantným prvkom interiéru je celoplošný drevený obklad z preglejky na stene vedľa schodiska. Do medzier medzi drevené tabule sme navrhli zrkadlovú fóliu, ktorá miestnosť pocitovo rozširuje. Namiesto zrkadla sme použili fóliu, ktorej povrch nie je dokonale hladký a preto neruší obyvateľom neustálym pohľadom do zrkadla.

Rohová sedačka s barovým pultom

Hlavný dizajnový prvok dennej časti je rohová sedačka s barovým pultom. Barový stôl aj sokel sedačky je z materiálu Corian a tvoria jeden celok. Oba prvky sú vyrobené na mieru, aby presne zapadli do priestoru. Televízor je umiestnený na stojane pri okne tak, aby ho bolo možné komfortne sledovať zo sedačky aj barového stola.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Sedačky na mieru

Dvojposchodový priestor

Dvojposchodová obývačka dodáva bytu vzdušnosť. Možný "komínový efekt" malého a vysokého priestoru sme potlačili veľkým závesným lustrom značky Fontana Arte Avico. V hornej časti je spálňa, ktorú sme od denného priestoru oddelili závesom, ktorý umožňuje zatemniť spálňu a funguje aj ako akustická bariéra.

Spálňa na poschodí miniapartmánu

V minibyte bola pre spanie určená galéria nad dennou časťou. Okrem postele tu je pracovný stolík a šatník. Posteľ nemá klasické nočné stolíky, ale rozšírené bočnice, tá bližšie k oknu je čalúnená a môže slúžiť na sedenie. Na opačnej strane je vo výške postele drevená polica, pod ktorou je výklopný úložny priestor na posteľné prádlo.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Čalúnené postele na mieru

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Biely konferenčný stolík s úložným priestorom

Každý atypický kus nábytku musí byť estetický a prakticky zároveň. V tomto interiéri bolo potrebné maximálne využiť každý centimeter štvorcový priestoru - minimalistický konferenčný stolík v sebe ukrýva úložný priestor na časopisy a ovládače. Atypická sedačka tvorí jeden celok s barovým pultom za ňou.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Úložné priestory na mieru

Fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti