Rodinný dom bungalov, Zamarovce

Bungalov sa nachádza v dedinke Zamarovce neďaleko Trenčína na veľkorysom pozemku, ktorý vznikol spojením dvoch menších pozemkov. Príjemný rodinný dom nie je ani veľký, ani malý, ale tak akurát primeraný pre komfortné fungovanie mladej, zatiaľ trojčlennej rodiny. Vzdušný koncept sme postavili na maximálnom prepojení interiéru s extreriérom, veľkorysé okná dennej zóny zabezpečujú dostatok denného svetla a rovnako výhľad z interiéru do záhrady, ktorý ponúkajú všetky obytné miestnosti domu. Stavba zaujme svojou neformálnosťou, namiesto póz ponúka útulné prostredie a pocit domova, ktoré podporujú prírodné materiály a ľudská mierka architektúry.

Celý rok na terase

Pred dennou zónou sa nachádza veľkorysá prestrešená terasa, ktorá počas letných mesiacov zabezpečuje dennej zóne ochranu pred priamym slnkom a jej obyvateľom umožní trávenie času na terase od skorej jari do neskorej jesene. Terasu sme navrhli z dreva, rovnako ako podhľad prestrešenia, čo dáva terase útulnosť a teplo. Prestrešenie terasy zabezpečuje aj ochranu vstupných dverí pred nepriazňou počasia.

Parkovisko alebo ihrisko?

Hmotu domu sme situovali na protiľahlú hranicu pozemku oproti ceste, a kedže obsahuje garáž, na prístup do nej sme navrhli príjazdovú cestu, ktorej sme navrhli dvojakú funkciu. Široká spevnená má okrem funkcie parkovania aj funkciu spevnenej plochy pre ihrisko. Nad vstupnú bránu sme navrhli prestrešenie, aby bolo možné autá odparkovať pod strechu bez nutnosti otvárania garáže.


Prehľadávaj

Kategória

Rozloha

Cena

vlastnosti