Rodinný dom pri lese, Trenčín

Jednoduchý až triviálny tvar rodinného domu ukrýva útulné vnútro, ktoré je protipólom k radikálnemu nízkoenergetickému zovňajšku. Pravidelná kvadratická hmota budovy kontrastuje s nepravidelným tvarom pozemku so severným sklonom.

Jednoduchý až triviálny tvar rodinného domu ukrýva útulné vnútro, ktoré je protipólom k radikálnemu nízkoenergetickému zovňajšku. Pravidelná kvadratická hmota budovy kontrastuje s nepravidelným tvarom pozemku so severným sklonom. Kompaktný tvar domu s vysokoizolovanou vonkajšou schránkou domu šetrí majiteľom náklady na prevádzku, jednoduchá biela omietka na fasádach znamená viac financí na krajšie a vybavenejšie interiéry.

Návrh (vizualizácia) západnej fasády

Západná fasáda má jediná výhľad na les, preto sme sem orientovali väčšinu obytných miestností. Za symetrickou fasádou sú na poschodí detské izby a zóna hostí, na prízemí denný priestor s obývačkou, jedálňou a kuchyňou. Terasa v jednej úrovni s podlahou v interiéri je čiastočne prekrytá balkónom izieb na poschodí.

Návrh (vizualizácia) východnej fasády

Na východnej fasáde je na vyššom podlaží rodičovská spálňa a garáž, na nižšom viacúčelová miestnosť pre fitness. Pred rodičovskú spálňu sme navrhli veľký balkón s povrchom z termodreva, ktorý dáva spálni priamy prístup do exteriéru a svojím tvarom ju chráni pred zrakmi zo susedného pozemku.

Návrh (vizualizácia) vstupnej fasády

Zo strany príjazdovej komunikácie vyzerá dom ako jednopodlažný bungalov. Zapustenie vstupných dverí aj garáže do vnútra budovy chráni vstup pred nepriazňou počasia a umožňuje parkovanie troch áut so suchým prístupom do domu. Na ľavej strane sú exteriérové schody pre hostí, ktoré vedú na terasu dennej časti.


Prehľadávaj

Kategória

Rozloha

Cena

vlastnosti