Dental Brothers, OC Central, Bratislava

Pre značku Dentalbrothers sme navrhli dizajnmanuál jej prevádzok v nákupných centrách. Kombináciou kontrastných materiálov a organických tvarov sme vytvorili atraktívny interiérový dizajn, ktorý bude klientov baviť a zároveň si ho ľahko zapamätajú.

Pre značku Dentalbrothers sme navrhli dizajnmanuál jej prevádzok v nákupných centrách. Kombináciou kontrastných materiálov a organických tvarov sme vytvorili atraktívny interiérový dizajn, ktorý bude klientov baviť a zároveň si ho ľahko zapamätajú. Prvú pobočku dentálnej hygieny a bielenia zubov sme zrealizovali v OC Central v Bratislave. Na ploche necelých 50 metrov sme našli miesto pre čakáreň, kreslá na bielenie zubov a samostatnú ordináciu. Realizácia trvala 6 týždňov.

Dizajn a kontrasty

Návrh interiéru retailovej prevádzky sme postavili na kontrastoch. Monochromatická retro dlažba s výraznou štruktúrou kontrastuje s jednoliatými povrchmi ostatných prvkov. Ostrá geometrická stena tvorí kontrast k oblým líniam dreveného obkladu a jej čierna farba kontrastuje so všetkým naokolo.

Čakáreň s príjmacím pultom

Priestor má tri funkčné celky - čakáreň, priestor na bielenie zubov a ambulanciu na dentálnu hygienu. Dizajn čakárne sme navrhli minimalisticky, obsahuje len prijmací pult a dve žlté kresielka s konferenčným stolíkom. Sýta žltá farba na stoličkách monochromatický priestor oživuje.

Priestor na bielenie zubov

Bielenie zubov prebieha v miestnosti so špeciálnymi kreslami, ktoré tvarom aj farbou pripomínajú vajíčka. Modrá farba vnútri kresiel tvorí v neutrálnom priestore príjemný akcent. Televízory na drevenej stene oproti kreslám zabavia zákazníkov počas procedúry bielenia zubov.

Ladné krivky drevenej priečky

Ambulancia dentálnej hygieny si vyžaduje samostatnú miestnosť, ktorú sme ukryli za zaoblenú stenu s obkladom s dreveným motívom. Oblé tvary priečky robia priestor jemným a tvoria protipól k ostrým hranám čiernej deliacej priečky. Dvere do ordinácie sme vyrobili z rovnakého materiálu ako obklad, takže vyzerajú, akoby tam ani neboli.

Ambulancia dentálnej hygieny

Ordinácia dentálnej hygieny je samostatná miestnosť, ktorá spĺňa osobitné hygienické nároky na tento druh priestoru. Návrh ambulancie sme vytvorili v rovnakom štýle ako zvyšok priestoru. Vzorovaná dlažba prechádza na stenu s umývadlom, kde tvorí zástenu. Drevený vzor na príručných skrinkách spolu s bielymi stenami robí neutrálnu kulisu pre modré stomatologické ležadlo, ktoré tvorí optickú dominantu ordinácie.

Umiestnenie loga

Značka Dentalbrothers je rovnako mladá ako jej logo. Naším zámerom bolo vytvoriť dizajn, ktorý poskytne logu dostatočný priestor, aby bolo na očiach, aby si ho ľudia zapamätali a podvedome spájali s atraktívnym priestorom, v ktorom dostanú profesionálnu starostlivosť o zuby.

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti