Detské centrum HappyBee, Bratislava

HappyBee je voľnočasové centrum pre deti a rodičov v bytovom dome Meinl Residence v Bratislave. V projekte sme riešili vstupnú halu, multifunkčnú herňu s kuchynkou a sanitárne priestory. Navrhli sme príjemný neformálny interiér s minimom stavebných zásahov. Keďže išlo o začinajúci projekt, urobili sme dizajn so silným efektom a jednoduchou realizáciou. Steny interiéru, ktoré doladili majitelia, pomáhajú navodiť príjemnú domácku atmosféru.

Vstupná hala s recepčným pultom

Vstupná hala pozostáva z prijímacieho pultu, skriniek a dlhej lavice s úložným priestorom na topánky. Na podlahu sme navrhli svetlé linoleum, ktoré tvorí neutrálne pozadie pre ostatné časti interiéru. Na prijímacom pulte v čisto bielej farbe vyniká logo HappyBee. Atypická zadná skriňa s uzamykateľnými skrinkami obsahuje výrez, ktorý slúži ako parkovisko pre kočíky.

Dvere v dverách

Vstupný priestor od multifunkčnej miestnosti rozdeľuje lavica z preglejky, ktorá plní funkciu sedenia a úložného miesta na topánky. Priestory vo vyššej časti rozdeľuje športová sieť, vďaka ktorej je jediný prístup do herne cez drevený portál. Dvere v sebe obsahujú menšie dvere v detskej mierke.

Multifunkčná herňa

Multifunkčný priestor pozostáva z časti na hranie, sedenia pre rodičov a kuchynky. Herná časť je plošne najväčšia, jej zariadenie tvorí detský mobiliár a flexibilný úložný systém z drevených kociek. Od kuchynky ju oddeľuje vysoký biely pult vo výške baru mimo dosahu detí. Kuchynská zostava na zadnej časti obsahuje úložné priestory a dvere do hygieny a skladu.

Sanitárne priestory

Vybavenie toaliet odpovedá širokému vekovému spektru jeho používateľov. Dvojumývadlo s veľkým priestorom po stranách dovoľuje komfortnú starostlivosť o deti. V jednej z toaletných kabíniek je detská toaleta a umývadielko, obe v špeciálnej detskej výške.

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti