Dvojizbový byt pri lese, Železná studnička

Dvojizbový byt neďaleko lesa bude slúžiť dvom mladým ľuďom. Jednoduchosť a čisté línie interiéru dávajú majiteľom voľné ruky pri dolaďovaní interiéru. V byte s malou podlahovou plochou sme navrhli všetky hlavné kusy nábytku na mieru.

Dvojizbový byt v Bratislave bude slúžiť dvom mladým ľuďom. Jednoduchosť a čisté línie zabezpečia univerzálnosť a možnost doladenia doplnkami, ktorých výber ponecháme majiteľovi. V byte s relatívne malou podlahovou plochou sme navrhli všetky "hlavné" kusy nábytku na mieru, dosiahli sme tak optimálne využitie pôdorysu bytu.

Obývačka so žltou rohovou sedačkou na mieru

Zariadenie obývačky dvojizbového bytu sme navrhli tak, aby opticky nezmenšovalo malú pôdorysnú plochu miestnosti. Televízna skrinka obsahuje hifi komponenty a televízor, v hornej časti sú hydroponické rastliny. Rohovú sedačku sme navrhli a vyrobili na mieru, aby maximáne využila priestor, rovnako ako knižnicu na stene za sedačkou.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Sedačky na mieru

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Vstupná a denná časť

Materiály bytu sme navrhli v decentných svetlých farbách, aby nepôsobili rušivo a malý byt nezmenšovali. Jednotná farebnosť a jednotné materiály zabezpečujú, že priestor posôbí priestranne aj napriek malej podlahovej ploche. Na podlahu v kuchyni sme nechali parkety, aby pôsôbila ako súčasť obývačky.

Pohľad zo sedačky

Sedaciu súpravu sme orientovali tak, aby sa otvárala do denného priestoru a neuzatvárala ho. Zavesená časť pracovnej dosky v kuchyni a televíznej skrinky dynamizujú priestor. Stropné technické svietidlá dopĺňajú štýlové zavesené lustre so stmievateľnými žiarovkami, ktoré vytvárajú na stenách a strope organické tiene.

Kuchyňa so šatníkovou skriňou

Kuchyňu do tvaru U sme navrhli z dvoch štandardných laminátových dekorov. Na prvý pohľad obyčajné materiály k sebe dobre pasujú a robia kuchyňu čistou a útulnou. Pracovnú časť kuchyne sme odľahčili zavesením na stenu. Skriňová zostava s dreveným dekorom oddeľuje kuchyňu od vstupnej časti a funguje ako šatník.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Predizba oddelená šatníkom od kuchyne

V predizbe dvojzibového bytu sme odstránili pôvodnú murovanú priečku medzi predizbou a kuchyňou, vďaka čomu sme mohli priestor chodby rozšíriť o hrúbku priečky. Šatník s posuvnými dverami oddeľuje vstupné priestory od kuchyne. Predizbu sme opticky rozšírili zrkadlami, biela dlažba na podlahe sa dobre udržuje a neuberá svetlo.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Kombinácia atypicého nábytku a Ikea doplnkov

S cieľom zachovania rozumných nákladov sme vymeniteľné kusy nábytku navrhli ako typizované z obchodov. V tomto interiéri je z Ikea jedálenský stôl so stoličkami, konferenčný stolík v obývačke aj koberec pod nim. Správnym výberom prvkov sme dosiahli, že vyzerajú, akoby sme ich vyrobili na mieru presne pre tento byt.

Šedobiela kúpeľňa spojená s wc

Malá kúpeľňa v dvojizbovom byte obsahuje umývadlo, wc, sprchový kút a miesto pre práčku. Na steny sme navrhli šedé obklady a svetlé špáry, na podlahu bielu dlažbu s tmavými špárami. Nástenná umývadlová batéria zabezpečí jednoduchú údržbu umývadla. Vydláždený sprchový kút so žľabom podporuje jednoliatosť podlahy.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Spálňa s atypickou tapetou s motívom stromov

Spálňa sa nachádza neďaleko lesa, preto sme na stenu za posteľou navrhli tapetu s motívom stromov. Posteľ sme vyrobili na mieru z rovnakej látky ako sedačku v obývačke. Vysoké šatníkové skrine sú oproti oknu, aby neuberali svetlosť spálni. Malý pracovný kút oproti posteli obsahuje miesto pre počítač aj úložne priestory na zakladače.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Čalúnené postele na mieru

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Jednoduchý biely šatník v spálni

Úložné priestory v spálni navrhujeme tak, aby boli čo najďalej od okna, aby neznižovali pôdorys presvetlených častí izby. Bielu šatníkovú skriňu s dverami sme navrhli na celú stenu miestnosti a pokračuje aj nad dverami kvôli maximálnemu využitiu priestoru. Skriňa má matný laminátový povrch, ktorý sa dobre udržuje a je cenovo dostupný.

Sonos Play 5

Bezdrôtový hudobný systém Sonos je ideálnym riešením pre komplexné ozvučenie priestorov v byte. Do tejto spálne sme navrhli Sonos Play 5 s vlastným reproduktorom, ktorý nepotrebuje okrem elektrickej zásuvky nijakú kabeláž. K prevádzke mu stačí sieťový disk a wifi router, je možné ho použiť ako budík a je plne ovládateľný cez smartphone.

Pracovisko v spálni

V menších bytoch býva nevyhnutnosťou aspoň jedno pracovné miesto so stolom pre počítač. Pracovisko sme navrhli na konzolu s výsuvným úložným priestorom pod doskou. Stôl je čiastočne podopretý nízkou skrinkou slúžiacou na dokumenty a kancelárske potreby. Pracovisko pôsobí vkusne a čisto a nenarúša harmóniu spálne.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Domáca pracovňa v byte

Umiestnenie kávovaru

Kuchyne navrhujeme tak, aby mal každý spotrebič svoje miesto, nespôsoboval optický neporiadok v kuchyni a bol rýchlo poruke. Miesto by malo byť dostatočne univerzálne, aby bolo možné spotrebič vymeniť za iný. Na drobné kuchynské spotrebiče, ako napríklad kávovary, radi používame výsuvné police, ktoré sme ukryli za dvierka.

Precízne remeselné spracovanie nábytku

Nábytok, ktorý navrhneme, dokážeme zrealizovať vo vysokej kvalite spracovania detailov. V tomto prípade sme televízny panel zapustili do skrinky tak, aby bola viditeľná iba tenká hrana obrazovky. V návrhu samozrejme myslíme aj na dostatočné vetranie a ťahanie káblov. Rovnako kvalitne sme vyrobili knižnicu pri sedačke.

Fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti