ESET kancelárie, Aupark Tower, Bratislava

Kancelárie Eset sa nachádzajú v Aupark Tower v Bratislave. Našou úlohou bola rekonštrukcia existujúcich priestorov na viacerých poschodiach, ktoré mali svoje najlepšie časy za sebou. Vzhľadom na plánovaný presun spoločnosti na iné miesto, ktorý má prebehnúť v horizonte niekoľkých rokov, sme vytvorili ekonomicky prijateľné riešenie s dobrým pomerom investície a efektu. V budove sme riešili 9 poschodí, niektorým sme navrhli kompletnú prerábku, niektorým sme vymenili len nevyhnutné, najviac opotrebované časti. Na fotografiách sú zobrazené ťažiskové priestory jednotlivých podlaží.

Kancelárie sa stali finalistom v súťaži Office roka 2020.

Viac informácii nájdete na oficiálnej stránke office roka.

Centrálna zasadačka so zaobleným sklom

Hlavná zasadačka plná zelene je prvým priestorom hneď pri vstupe, preto sme jej navrhli dizajn adekvátny jej exponovanej polohe. Celú prednú časť tvorí sklenená priečka, ktorú sme navrhli v luxusnom bezrámovom prevedení so zaoblenými rohmi. Drevo, veľa živej zelene a špeciálne akustické prvky jej dávajú príjemnú atmosféru a dobré akustické parametre aj pri plnom obsadení. Na optické oddelenie zasadačky slúži nepriehľadný záves.

Flexibilná oddychová zóna s výhľadom na mesto

Veľkorysá spoločenská miestnosť s kuchynkou v nárožnej polohe má najlepší výhľad na mesto. Tomu sme podriadili jej dizajn - výškové tvarovanie podlahy umožňuje vychutnávanie výhľadov do okolia posediačky aj poležiačky. Zóna má oddychovú a komunikačnú funkciu - vytvára neformálny priestor na spoločné stretnutia medzi kolegami a zároveň plní funkciu plnohodnotnej kuchyne. Flexibilný mobiliár umožňuje prispôsobenie rôznym udalostiam.

Zasadačka s výhľadom

Interiér zasadačky ovláda výhľad na Bratislavský hrad. Jej dizajn nám stačilo doplniť neutrálnymi prvkami a materiálmi, ktoré mu tvoria decentnú kulisu. Táto zasadačka má okrem výhľadu aj výhodu denného svetla a preto sme si mohli dovoliť použiť tmavšie drevo aj koberce, pričom priestor stále pôsobí svetlo a príjemne. Vďaka sklenenej priečke medzi zasadačkou a chodbou púšťa prirodzené svetlo aj smerom dovnútra dispozície.

Tmavo-drevená kuchynka

V blízkosti zasadačky sa nachádza kuchynka, ktorú sme navrhli v tmavšom drevenom dizajne, ktorý materiálovo korešponduje so zvyškom podlažia. Priestor dennej miestnosti vymedzuje hnedá vinylová podlaha, ktorú sme navrhli v silnom kontraste ku kobercu, ktorý sa nachádza všade naokolo. Biele povrchy stolov aj pracovného pultu pôsobia hygienicky čisto, rôznofarebné stoličky dizajn oživujú.

Kuchynky zo svetlého dubového dreva

Na viacerých podlažiach sme navrhli výmeny kuchýň a hygienických zariadení. Dizajn týchto kuchyniek má rovnaký rukopis, použili sme tu prírodné dubové drevo, umelý kameň svetlej farby a farebný mobiliár, ktorý miestnosti príjemne oživuje. Na podlahy sme pôvodne plánovali použitie skutočného dreva, ale z hľadiska údržby nakoniec zvíťazil vinyl. Všetky kuchynky sme navrhli tak, aby okrem bežnej prevádzky zvládli aj náročnejší párty režim.

Súkromné pracovné bunky

Zvýšenú hladinu všeobecného ruchu, ktorá je nevýhodou otvorených kancelárii s väčším počtom ľudí, sme vykompenzovali malými samostatnými kanceláriami, v ktorých je možné nerušene vybaviť telefonáty a rovnako pracovať. Takéto bunky sme rozdelili podľa potreby na jednotlivých poschodiach. Kombinácia skutočného dreva, tmavého koberca a modrého mobiliáru je príjemná a upokojujúca a presne to bolo cieľom týchto miestností.

Živá zeleň v interiéri

Všeobecnou slabinou pôvodného interiéru bolo nedostatočné presvetlenie vnútorných priestorov denným svetlom. Tento problém sme vyriešili sklenenými priečkami medzi obvodovými priestormi s oknami a chodbami, ktoré separované kancelárie opticky prepájajú. Vďaka svetlu sme v strede dispozície mohli použiť živé rastliny, ktoré vytvárajú zákutia a zelené filtre. Množstvo zelene znamená fyzický a psychologický posun k zdravšiemu pracovnému prostrediu.

Poschodie pre manažment

Na poschodí, ktoré slúži manažmentu, sme zvolili tmavší odtieň dreva, ktoré ho vizuálne odlišuje od ostatných poschodí, ale stále pôsobí vkusne a neokázalo. Dali sme si tu záležať aj na chodbách, ktoré plnia utilitárnu funkciu, avšak ich dizajn významne pozdvihol atmosféru celého poschodia. Z jednej strany ich ohraničujú sklenené priečky s tmavými rámami, na opačnej tmavodrevený obklad delený led pásmi.

Kuchynka manažmentu s jedálenským sedením

Na rovnakom podlaží sa nachádza aj táto kuchynka s jedálenským sedením. Keďže ide o priestory manažmentu, na rozdiel od ostatných podlaží nám stačila menšia kapacita stolovania, dali sme si však záležať, aby pôsobila adekvátne tomuto podlažiu. Celokamenný ostrov opticky vymedzuje priestor kuchyne, čierna pracovná doska by sa nestratila ani v interiéri luxusného bytu. Čalúnená lavica pri jedálenskom sedení dáva pocit súkromia a vďaka mäkkému čalúneniu má výraznú akustiku.

Viacúčelová komunitná sála

Na jednom z poschodí sa nachádza viacúčelová komunitná sála, ktorú sme navrhli s maximálnou kapacitou pre 100 osôb. Sálu sme navrhli multifunkčne - môže fungovať ako konferenčná miestnosť, kinosála, priestor pre workshopy, prednášky aj iné neformálne akcie. Na zvýšené požiadavky na akustiku sme reagovali kobercom, perforovaným dreveným obkladom a tiež lamelami, ktoré prechádzajú zo stropu na stenu.

Kuchynka pri komunitnej sále

V tesnej blízkosti komunitnej sály sa nachádza samostatná kuchynka, ktorá slúži hlavne pre akcie v sále a preto sa tu na rozdiel od iných podlaží nenachádza samostatné sedenie. Kuchynka tvorí súčasť chodby a navrhli sme ju tak, aby splývala s okolitým zariadením a pokiaľ ju práve nepoužívate, ani neviete, že tam je. Kuchyni dominuje veľká dvojkrídlová vinotéka, ktorá plní funkciu chladničky na nealko nápoje.

Kancelárie manažmentu

Kancelárie manažmentu budú mať len príležitostné využitie, preto sme ich navrhli minimalisticky v jednoduchom a čistom dizajne, ktorý je na rozdiel od ostatných podlaží v tmavších tónoch. To priestory vizuálne oddeľuje od ostatných kancelárií a dodáva im vážnosť, a hoci už nepôsobia hravo a farebne, stále sú príjemne a neokázalé.

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti