Fusakle showroom, Aupark, Bratislava

Návrh prvej kamennej predajne značky Fusakle do bratislavského obchodného centra Aupark bude slúžiť ako dizajnmanuál pre ďalšie prevádzky, pokiaľ sa značka rozhodne ďalej rozširovať svoje pobočky. Predajňa Fusakle sa od ostatných predajní odlišuje útulným dizajnom, ktorý v komerčnej atmosfére obchodného centra vyniká a láka ľudí do svojho vnútra. Dizajn interiéru sme vytvorili s použitím funkčných prvkov, ktoré odpovedajú filozofii mladej slovenskej značky. Charakteristickým prvkom je systém vešania ponožiek, ktoré sme zavesili na šikmé drevené hranoly uchytené do priznaných konštrukcii deliacich priečok.

Predajňa, ktorá nevyzerá ako predajňa

Jedným zo želaní investora bol návrh predajne, ktorá nebude vyzerať ako predajňa. Kedže ide o predajňu, nakoniec predajňa predajňu pripomína, ale snažili sme sa vyhnúť typickým prvkom retailových priestorov, ako sú nezničiteľné laminátové povrchy a drážkové panely. Na podlahu sme vybrali masívne parkety, na vešanie produktov sme navrhli riešenie na mieru z masívnych drevených hranolov a oceľových stĺpikov.

Autentické materiály

Na rozdiel od zvyčajných retailových prevádzok, kedy použité materiály odpovedajú viac cene, než filozofii, ide v prípade Fusaklí ruka v ruke filozofia a rozumná cena. V návrhu nám išlo o pravdivosť materiálov - to, čo vyzerá ako drevo, je skutočné drevo a to, čo vyzerá ako kov, je kovom aj naozaj. Jednoduché, surové detaily a použitie materiálov v ich základnych prevedeniach spôsobili punc autentickosti a prijateľnú cenu realizácie.

Priečelie

Na celosklenenom priečelí s posuvnými dverami dominuje plastické logo Fusakle, ktoré svieti po celej ploche. Pri pohľade z výšky človeka logo vďaka bielej farbe na tmavom pozadí stropu doslova žiari a necháva vyniknúť svoj dizajn v plnej kráse. Je to aj vďaka stropu s priznanými rozvodmi, ktorý sme navrhli nastriekať čiernou farbou. Výklad sme nechali voľný, čím jeho úlohu preberá celý interiér aj s jeho obsahom.

Pokladňa a sedenie za pokladňou

Centrálne umiestnený pult s pokladňou je v priestore jasne čitateľný a svojou hmotou pocitovo oddeľuje neformálne sedenie, ktoré sa nachádza v zadnej časti predajne. Sedenie pozostáva zo sedačky a samostatných taburetiek a slúži na debaty s klientmi a obchodnými partnermi. Tiež obsahuje mobilný občerstvovací stolík s kávovarom a príslušenstvom.

Závesné systémy na mieru

Obvodové steny predajne sme využili na výstavné systémy, ktoré sme na rozdiel od štandardných obchodov navrhli na mieru. V priestore nenájdete žiadnu fusaklu na typizovaných drážkových paneloch známych z klasických predajní, naopak, obvod sme vyskladali z modulových, avšak atypických panelov, takže maximálne odpovedajú funkčným nárokom a zároveň ich je možné v prípade potreby meniť a obmieňať.

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti