Interiér Gary Hall Center, Rakúsko

Interiér plavárne Gary Hall Center sme navrhovali zároveň s architektúrou, preto sa nám podarilo vytvoriť dielo premyslené do posledného detailu. Plaváreň je špecifická množstvom technológii, ktoré z nej robia viac inžiniersku stavbu než obvyklú architektúru. Technológie sme doplnili interiérom, ktorý si s nimi rozumie a navštevníkom dáva relaxačný až umelecký dojem. Návrh plavárne sa rodil viac rokov, počas ktorých menil veľkosť aj funkcie. Finálna verzia sa rozprestiera na dvoch výškách zoradených podľa dôležitosti. Na nižšom, polozapustenom podlaží sa nachádza garáž, vstup, technologické priestory, šatne, fitness a masérňa. Na vyššej úrovni s prístupom do záhrady sa nachádza bazénová hala s dvadsaťpäťmetrovým bazénom a kubusom s hygienickými priestormi, barom a saunou. Interiérový dizajn tvoria konštrukčné prvky stavby, ktoré sme nechali priznané v ich prirodzených prevedeniach.

Bazénová hala s 25 metrovým bazénom

Tažiskovým priestorom je bazénová hala s 25 metrovým bazénom využívaným na tréningové účely. Ak väčšina bazénov funguje ako príslušenstvo domu, tu je to naopak - dom je príslušenstvom bazéna. Bazénová hala sa nachádza na najlepšej pozícii vrámci objektu a zaberá celé vyššie poschodie. Má priamy prístup do južnej záhrady, panoramatický výhľad do okolia a denné svetlo zo všetkých strán.

Multifunkčný drevený kubus

V západnej časti pôdorysu pri schodisku sa nachádza drevený kubus s barom, toaletou, sprchami a saunou. Je charakterický priehľadmi, ktoré sme v určitých prípadoch obmedzili drevenými žalúziami. Kubus je zvonka aj zvnútra kompletne drevený. Teakové drevo na podlahe a znížený drevený lamelový strop vytvárajú vnútri kubusu útulnú atmosféru, ktorá je v protiklade s rušnou časťou bazénovej haly.

Fínska sauna s výhľadom

V drevenom kubuse na strane smerom k lesu sa nachádzajú jeho najdôležitejšie funkcie - fínska sauna a bar. Z baru je priamy výhľad na bazén a na juh do záhrady. Sauna má namiesto jednej steny okno, ktoré ju vizuálne prepája s exteriérom. Okno sme orientovali tak, aby malo výhľad do neďalekého lesa. Ochladzovacie sprchy sa nachádzajú v severnej časti kubusu za saunou.

Šatne

Plavárni sme navrhli delené šatne, ktoré sú bez dverí a súkromie poskytujú svojou pôdorysnou konfigurácou. Dámska aj pánska sú rovnaké a každá z nich obsahuje skrinky, sprchy, umývadlá a samostatné wc, takže vedia zvládnuť aj príchod väčšej skupiny ľudí naraz. Čisté línie priestoru sme dotvorili špeciálnou dlažbou a obkladmi, doplnených rovnakým drevom ako vo zvyšku interiéru.

Vstupná hala

Vstupná hala sa nachádza na spodnom podlaží a podľa pôvodného plánu tu mala byť recepcia so šatňou. Recepcia zatiaľ nebola realizovaná a namiesto nej sú tu uzamykateľné skrinky na obuv. Za drevenou sochou sa nachádza vodná stenu symbolizujúca vodný prvok, ktorý je pre plaváreň dominantný. Striedmu farebnosť obkladov sme zvolili ako reakciu na polopodzemný charakter prízemia. 

Umelecké komunikácie

V plavárni sme sa pohrali s dizajnom všetkých priestorov vrátane tých utilitárnych. Bazénová hala je od šatní prístupná cez chodbu, ktorá je na dlhšej strane osvetlená denným svetlom. Dizajn postavený na kontraste drsných kamenných balvanov v exteriéri a čistých povrchov v interiéri funguje a vytvára jedinečnú až umeleckú atmosféru.

Fitness zóna

Fitness zóna v zapustenej časti stavby pozostáva z multifunkčného priestoru s malou lezeckou stenou, kuchynky s barom, fitness zóny a masérne. Posilňovňa obsahuje profesionálne vybavenie odpovedajúce komerčným fitness centrám pre verejnosť. Vďaka plátnu s projektorom môže multifunkčný priestor fungovať aj ako kino miestnosť. Modrý koberec symbolizuje prvok vody - bazén, pod ktorým sa priestor nachádza.

Masérňa

Relaxačná masérska miestnosť sa nachádza vo vzdialenejšej časti dispozície v podzemnom podlaží a navrhli sme ju ako biely priestor, ktorý mení farbu podľa osvetlenia. Masérňa je presvetlená denným svetlom prostredníctvom anglického dvora, do ktorého sme umiestnili sochu, ktorá je symbolicky vystavená nepriazni počasia a tým kontrastuje k teplej relaxačnej atmosfére miestnosti.

Fotografie: BoysPlayNice a Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti