Interiér vzorového jednoizbového bytu Ikea, Bratislava

Zariadenie jednoizbového bytu sme navrhli výlučne z produktov Ikea. Príjemný interiér je dôkazom, že slušný výsledok sa dá dosiahnúť aj s dostupným typovým nábytkom, ktorý je ihneď k odberu. Stačí to urobiť s citom.

Zariadenie jednoizbového bytu sme navrhli výlučne z produktov Ikea. Príjemný interiér je dôkazom, že slušný výsledok sa dá dosiahnúť aj s dostupným typovým nábytkom, ktorý je ihneď k odberu. Stačí to urobiť s citom. Použili sme spektrum zemitých farieb, bielu, béžovu, hnedú a čiernu, ktoré robia tón v tóne. Bytík sme vyladili do posledného detailu, takže pôsobí útulne ako vzorový interiér v obchodnom dome Ikea.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Vizualizácia alebo realizácia?

Kuchyňa IKEA METOD a priehľad do vstupnej časti

Kuchyňu Ikea METOD sme doplnili vysokým jedálenským stolom BILLSTA a barovými stoličkami BOSSE. Úložné priestory predizby zabezpečujú skrine PAX s posuvnými dverami. V jednoizbáku nám na oddelenie vstupnej a obytnej časti postačil textil v podobe závesu MERETE.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Obývačkospálňa s kuchyňou

Rozmiestnenie funkcií v obytnom priestore určili rozvody a nároky na denné svetlo. V jeho tmavšej časti je kuchynská zostava, na svetle pri oknách obývačkospálňa s rozkladacou sedačkou. Sklobetón nad kuchyňou privádza denné svetlo do kúpeľne.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Obývacia izba s Ikea zariadením

Základ obývacej izby z IKEA tvorí rozkladacia trojpohovka KARLABY s bielym poťahom RANSTA. Kreslo EKERÖ s béžovou látkou SKIFTEBO si farebne rozumie s kruhovým kobercom ÅDUM. Po rozložení sedačky na posteľ budú lampy TRÅL plniť funkciu nočných lámp.

Ikea byt v dennom režime

Počas dňa funguje priestor ako denná zóna. Kuchyňu od jedálne oddeľujú policové diely KALLAX v bielej farbe, ktoré sme vyskladali do obojstranne otvorenej knižnice s flexibilnými úložnými priestormi, podľa potreby prístupné z jednej alebo z druhej strany.

Ikea byt v nočnom režime

Po rozložení pohovky KARLABY a zatiahnutí závesov MERETE sa obývačka zmení na spálňu s dvojposteľou. Mobilné konferenčné stolíky STRIND prevezmú funkciu nočných stolíkov. Policová zostava KALLAX chráni posteľ pred kuchyňou aj pred vstupom. Cez deň aj v noci.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Pohľad z balkóna do spálne

Policové diely KALLAX tvoria za posteľou záhlavie a dávajú spaniu pocit intimity. V najnižších častiach vo výške postele slúžia ako príručné úložné priestory na knihy alebo budík. Priestor zútulňujú priehľadné závesy TERESIA a zatemnovacie závesy MERETE.

Televízna skrinka a Ikea zrkadlá na mieru

Za podklad pre televízor sme vybrali skrinku zo systému BESTÅ, ktorý sa nám páči pre svoj jednoduchý a neutrálny vzhľad. Šesťuhloľníkové zrkadlá HÖNEFOSS sa stali tesne pred realizáciou nedostupnými, preto sme ich dali zhotoviť na mieru presne podľa pôvodnej veľkosti Ikea.

Kúpeľna s IKEA doplnkami

Zariadenie kúpeľne sme navrhli z materiálov, ktoré boli k bytom dodávané vrámci štandardu. Zrkadlovú skrinku IKEA MOLGER sme doplnili podumývadlovými poličkami RÅGRUND. Namiesto lacného skleneného sprchového kútu sme použili svieži a nahraditeľný záves BOLMÅN.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne, Všetky Vstupné haly

Vstupná chodba so vstavanou skriňou

Úložné priestory bytu zabezpečuje skriňová zostava IKEA PAX. Takmer trojmetrová dĺžka skrine je pre jeden a pol človeka viac ako dostatočná.

Fotografie: Peter Čintalan


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti