Kompletná prerábka bytu, Bratislava

Trojizbový byt v petržalskom paneláku mal za sebou prerábku z minulosti, vrámci ktorej boli vyrezané otvory do betónových konštrukcii, čo nám ušetrilo vybavovanie časovo náročného stavebného povolenia. Našou rekonštrukciou sme zefektívnili dispozíciu, vymenili rozvody a interiéru dali neformálny vzhľad, ktorý pôsobí prirodzene až náhodne. Ale to len na prvý pohľad, v skutočnosti je dizajn organizovaný a do detailov premyslený. Byt získal samostatný šatník, čo vyriešilo všeobecný problém panelákových bytov s nedostatkom úložných priestorov. Vzhľadom na množstvo otvorených úložných priestorov byt získa konečný vzhľad až po zabývaní a bude sa meniť a prispôsobovať potrebám jeho majiteľov.

Obývačka s jedálenským stolom

Ťažiskovým priestorom nového pôdorysu je obývačka, ktorá sa nachádza medzi vstupnou halou a kuchyňou. Dizajn obývačky sme vytvorili z typového nábytku, ktorý do priestoru zapadol tak presne, že pôsobí, akoby bol navrhnutý a vyrobený na mieru. Opak je pravdou - z takmer výučne Ikea nábytku sme vytvorili zostavu, ktorá pôsobí zladene, nie však príliš aranžovane. Z funkčného hľadiska obsahuje jedálenskú zostavu, obývačkové sedenie a pracovný kút.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Otvorenosť a priehľady

Maximálne otvorený pôdorys umožnil vznik zaujímavých priehľadov. Vstupná, denná a kuchynská časť tvoria jeden otvorený priestor. Priestory sú prepojené veľkorysými otvormi bez dvier, čo zvýrazňuje dojem vzdušnosti a otvorenosti, čím je tento byt charakteristický. Jednotlivé priestory spolu komunikujú cez priehľady, ktoré sú pre panelákové byty netypické, takže na prvý pohľad nemáte pocit, že sedíte v petržalskom paneláku.

Multifunkčný úložný kubus

Charakteristickým prvkom bytu je preglejkový kubus uprostred dispozície, ktorý je viditeľný z predizby, obývačky aj kuchyne, čím tieto priestory opticky prepája. V kuchyni obsahuje vysoké skrinky so vstavanými spotrebičmi vrátane práčky a sušičky. V predizbe obsahuje úložné priestory a z bočnej strany plní funkciu walk-in šatníka, ktorého absencia je typickým neduhom panelakových bytov.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Vizualizácia alebo realizácia?

Kúpeľňa spojená s toaletou

Samostatnému šatníku, ktorý sme vytvorili vedľa hygienickej bunky, padla za obeť možnosť samostatne prístupnej toalety, do ktorej sa aktuálne vstupuje cez dvere do kúpeľne. Kúpeľňa obsahuje okrem toalety aj umývadlo, vaňu a zopár skriniek, ktoré zabezpečujú aspon minimum úložných priestorov.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Vizualizácia alebo realizácia?

Kuchyňa s práčkou a sušičkou

Bielo-preglejková kuchyňa obsahuje okrem zvyčajných spotrebičov aj samostatnú práčku a samostatnú sušičku, ktoré sme ukryli za posuvné dvierka do vysokých skriniek kuchynskej zostavy. Vysoké skrinky sú súčasťou kubusu a vďaka svojej výške, ktorá nesiaha na celú výšku, vytvorili miesto pre zasklenie presvetľujúce hygienické priestory.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Vizualizácia alebo realizácia?

Spálňa

Spálňa obsahuje len posteľ, nízku skrinku a zopár políc. Kedže sa o úložné priestory stará blízky šatník, nič viac tu nebolo treba. Posteľ je z ikea, rovnako ako zvyšok zariadenia.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Fotografie: Tomáš Manina

Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti