Lunch Time Canteen, Bratislava

Jedáleň Lunch Time Canteen na nachádza v Bratislave a jej filozofiou je nový koncept jedálenského stravovania, ktorý pozostáva z dvoch samostatných kuchýň - mäsovej a vegánskej. Interiér sme navrhli tak, aby jedáleň pôsobila príjemne a domácky, aby sa tu dalo v komornom prostredí slušne naobedovať. Priestor sme rozdelili na viac zákutí, ktoré majú rôzny dizajn a atmosféry, ktoré pripomínajú viac reštauráciu ako jedáleň. Spoločným menovateľom dizajnu je skutočné drevo, veľa rastlín a lanové paravány. 

Zónovanie

V kantíne sme navrhli rôzne zóny s rôznymi motívmi, čím sme zamedzili jednotvárnosti prostredia a hosťom poskytli možnosť voľby. Jednotlivé časti sa líšia podlahami, osvetlením a mobiliárom. Vo všetkých častiach dominuje drevo, ktoré interiér pocitovo otepľuje. Živé rastliny a doplnková zeleň dávajú priestorom upokojujúcu atmosféru prírody.

Stolovanie

Rôzne druhy stolovania robia kantínu zaujímavou a hosťom umožnia obedovať vždy na inom mieste. Môžu si vybrať medzi mäkkými čalúnenými lavicami alebo stoličkami rôznych druhov. Pri rozmiestnení stolov sme uprednostnili kvalitu pred kvantitou, väčšie rozostupy znamenajú vzdušnosť priestoru a viac súkromia.

Oddeliteľná časť

Súčasťou kantíny je samostatná zóna čiastočne oddelená sklenenou priečkou. Obsahuje jedálenskú a multifunkčnú miestnosť na súkromné akcie. Je to jediná časť kantíny bez rastlín. Čo sme ubrali na zeleni, pridali na dreve, ktorého motív sa objavuje okrem nábytku aj na podlahe. Dominanciu dreva sme zvýraznili čiernymi stenami a stropom.

Výdajné pulty

Výdajné pulty sme navrhli v zelenej a červenej farbe, ktoré symbolizujú druh kuchyne, ktorý ponúkajú. Dokonalý povrch pultov evokuje sterilnú čistotu, ktorá reprezentuje úroveň spracovania jedla a upriamuje pozornosť na svoj obsah. Vďaka materiálu Corian sme dosiahli dokonalé povrchy bez spojov a oblé hrany.

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti