Reštaurácia Castel, Mierovo

Reštaurácia Castel sa nachádza v zrekonštruovanej kultúrnej pamiatke v kaštieli v Mierove. Monumentálny priestor s klenbovým stropom a kamennou podlahou má špecifickú atmosféru, ktorú tvoria klenbové stropy. Našou úlohou bol redizajn interiéru reštaurácie, čo znamená výmena baru, svetiel a mobiliáru. Kľúčovým prvkom bolo doplnenie reflektorov na osvetlenie klenieb, ktoré svetlo odrážajú a eliminujú zásadnú slabinu reštaurácie v pôvodnom stave, ktorou bolo slabé osvetlenie. Bar vyrobený na mieru s konzervatívnym nábytkom dôstojne dopĺňa interiér kultúrnej pamiatky. 

Drevený bar

Bar sme navrhli z bielenej dubovej dýhy a bielych políc vypĺňajúcich klenbu za barovým pultom. Dominantná drevená hmota baru si rozumie s kameňom na podlahe a vytvára príjemný kontrast chladného kameňa a teplého dreva.

Klenba ako hlavný motív interiéru

Dojem z tejto reštaurácie robí klenbový strop, ktorý sme aj so stenami navrhli do bielej farby a s výnimkou obrazov ponechali bez doplnkov. Na zvýraznenie klenieb slúži bodové osvetlenie, ktoré svetlo láme a zvýrazňuje plasticitu stropu.

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti