Výstavný stánok HB Reavis Expo Real 2017, Mníchov, Nemecko

Mníchovský Expo Real je najväčší veltrh zameraný na nehnuteľnosti a investície v Európe. Výstavný stánok spoločnosti HB Reavis slúži na prezentáciu dvoch projektov, budapeštianskej Agory a varšavskej Varso Place. Dizajn stánku sme vytvorili podľa nového vizuálu spoločnosti pozostávajúceho z organických tvarov vo výrazných farebných odtieňoch. Základnou ideou návrhu je komunikácia, ktorá tu prebieha vo viacerých úrovniach. Jednotlivé zóny stánku poskytujú rôzne druhy súkromia. Konštrukčné časti sú flexibilné, aby ich bolo možné rozobrať a využiť aj na ďalších výstavách.

Zóna AGORA s neformálnym sedením

Ľavej časti stánku v betónovom dekore dominuje maketa maďarského projektu Agora v Budapešti, ktorý reprezentuje filozofiu spoločnosti - inovácie so zreteľom na ľudí. Model sa nachádza v prednej časti priestoru, aby bol na prvý pohľad viditeľný. V zadnej časti za modelom sa nachádza pohodlné pestrofarebné sedenie určené na neformálne small-talky. Sýte farby sedacieho nábytku otepľujú chladné pôsobenie betónovej podlahy a stien.

Otvorený bar a uzatvárateľná zasadačka

V centre priestoru sa nachádza otvorený barový pult plniaci funkciu pohotovostnej kuchyne na rýchle občerstvenie. Za pultom je zasadačka určená pre súkromné rozhovory, ktorá je od priestoru oddeliteľná otočnými lamelami. V uzavretom stave lamely opticky zaniknú a splynú so stenou v jeden celok. Vytvorená plocha s farebnosťou podľa novej identity spoločnosti tvorí dominantu priestoru.

Zóna Varso Place

V nárožnej časti stánku sa nachádza zóna s varšavským projektom Varso Place. Model sme umiestnili na betónový podstavec, ktorý kontrastuje s dreveným motívom podlahy. V zadnej časti sa nachádza vysoké barové sedenie určené pre stretnutia pri káve. Zo strany komunikácie je sedenie oddeliteľné otočnými lamelami. Drevený motív na stenách a podlahe robí priestor útulným, čo pôsobí ako protiklad k betónovej atmosfére na opačnej strane stánku. 

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti