Zariadenie obývačky s kuchyňou a jedálňou, Tarjanne, Bratislava

Návrh obývačky, kuchyne a jedálne v obytnom súbore Tarjanne v bratislavskej Dúbravke. Príjemný dizajn interiéru s použitím prírodných materiálov vyzerá nadčasovo a luxusne vďaka jednoduchosti a detailom, na ktorých sme si dali záležať.

Návrh obývačky, kuchyne a jedálne v obytnom súbore Tarjanne v bratislavskej Dúbravke. Príjemný dizajn interiéru s použitím prírodných materiálov vyzerá nadčasovo a luxusne vďaka jednoduchosti a detailom, na ktorých sme si dali záležať.

Vizuálne prepojenie obývačky a predizby

Priestor obývačky sme v návrhu opticky prepojili s predizbou, aby miestnosti pôsobili ako jeden celok. Polyfunkčná skrinka v obývacej časti plní funkcie pracoviska, baru, kvetináčov hydroponickej rastliny aj tv skrinky. V časti predizby skrinka plynule prechádza do lavice na sedenie s rovnakým čalúnením ako rohová sedačka v obývačke.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Zeleň ako súčasť interiéru

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Striedme nadčasové materiály

V dennom priestore sme zvolili osvedčenú kombináciu kvalitných materiálov bez samoúčelných dekoračných prvkov. Vznikol príjemný a útulný interiér s nadčasovým dizajnom, ktorý bude pekný aj na druhý pohľad. Materiálovú skladbu tvoria šedé poťahy, šedý gresový obklad v kuchyni, biely matný lak, drevo v dvoch odtieňoch a živá zelená rastlina.

Veľký jedálenský stôl

Jedálenský stôl považujeme za centrum spoločenského života rodiny, preto sme ho navrhli v maximálnej veľkosti, akú priestor umožnil. Vzhľadom na aktuálne požiadavky mladej trojčlennej rodiny má stôl štyri stoličky, v prípade potreby ich však zvládne až osem. Biela farba stola evokuje príslušnosť stola ku kuchyni.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Akú pracovnú dosku do kuchyne?

Rohová sedačka vyrobená na mieru

Atypická rohová sedačka navrhnutá a vyrobená presne podľa rozmerov rohu obývačky využije každý štvorcový centimeter pôdorysu miestnosti a poskytne majiteľom pohodlie a dlhú životnosť. Šedá látka na sedačke je odolná, príjemná na dotyk a spolu so svetlým látkovým kobercom dávajú interiéru útulnosť a ľudský rozmer.

Biela matná kuchyňa na nerezových nožičkách

Kuchyňa v jednej miestnosti s obývačkou ovplyvňuje atmosféru denného priestoru, preto sme ju navrhli bez viditeľných úložných priestorov, aby vyzerala stále uprataná a nekazila čistý dizajn obývačky. Nerezové podnožie vizuálne zľahčuje hmotu kuchynských skriniek pod pracovnou doskou, ktorá je z umelého kameňa.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Nadčasová biela

Kuchynské dvierka a jedálenský stôl sme navrhli v bielom matnom laku, ktorý interiér zosvetluje a spolu s čiernymi stoličkami prenecháva vizuálnu dominanciu parketám a dreveným častiam nábytku. Pedantnosť realizácie dokazujú stolárske výrobky, kuchyňa rozmermi presne "sadla" do medzier na gresovom obklade.

Vnútorná výbava kuchynskej zostavy so zabudovanou práčkou

Vysoká kuchynská zostava s minimalistickým zovňajškom je nadupaná premyslenými úložnými priestormi aj technikou. Kuchyňa obsahuje okrem zvyčajných spotrebičov aj vstavanú práčku, ktorá tak nezaberá miesto v kúpeľni. Špecialitou je výsuvná skrinka v pravej časti zostavy, ktorá obsahuje dva výsuvné z boku prístupné regále.

Polyfunkčná obývačková zostava

Do jednoduchej geometrickej skrinky sme vďaka návrhu na mieru dostali viacej na prvý pohľad neviditeľných funkcií. Okrem police na knihy, ktorá je viditeľná, obsahuje priestor pre hydroponické kvetináče a ďalšie sklopné moduly, v ktorých je barová skrinka aj príležitostné pracovisko. V časti predizby sa zostava mení na lavicu na sedenie.

Barová skrinka v obývačkovej zostave

Obývacia zostava obsahuje sklopné elementy s rôznymi možnosťami využitia. V prvom module naľavo od televízora sme navrhli barovú skrinku, stačí sklopiť dvierka a môže sa nalievať. V krajnej časti na strane predizby sme na spodnú bielu policu položili lavicu z rovnakej látky ako sedačka, ktorá spríjemňuje domácim manipuláciu s obuvou.

Príležitostný pracovný kút v obývačke

Hoci nám rozmery obývačky neumožnili vytvorenie plnohodnotného pracovného miesta, podarilo sa nám vymyslieť pracovisko pre príležitostnú prácu na notebooku. Stačí sklopiť jeden z elementov drevenej nábytkovej zostavy, zobrať notebook, prisunúť stoličku od jedálenského stola a home-office môže začať.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Domáca pracovňa v byte

Skryté miesto pre hydroponické kvetináče

Televízna skriňová zostava zhotovená na mieru obsahuje aj miesto pre hydroponickú sústavu pre rastliny. Tento druh pestovania zelene v interiéri je výhodný, pretože neobsahuje zeminu, v ktorej sa môže usídliť hmyz. Návrh na mieru nám umožnil zapustiť televízor takmer do jednej roviny so skrinkou.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Zeleň ako súčasť interiéru

Fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti