Byt pre mladú rodinu, Slnečnice, Bratislava

Náš prvý byt v bratislavských Slnečniciach bude slúžiť pre mladú rodinu so psíkom. Na pôdoryse štandardného developerského bytu sme vytvorili štýlové bývanie s prirodzenou a mimoriadne príjemnou atmosférou. V návrhu sme sa snažili minimalizovať stavebné zásahy, okrem posunu priečky a pár elektroinštalačných vývodov sme všetko nechali v pôvodnom stave. V interiéri nám išlo hlavne o nápady, čo však neznamená, že sme si nedali záležať aj na detailoch. 

Vstupná časť

Priestor chodby bol aj bez zariadenia úzky a tmavý a my sme tento dojem umocnili tmavým dizajnom. Z prechodu zo vstupnej do dennej zóny sa stáva silný zážitok, pretože presvetlená denná zóna pôsobi oproti temnej predizbe útulne a priestranne. Predizbe dominuje šatníková zostava na mieru s uzavretými skrinkami a miestom na sedenie.

Prirodzená denná zóna

Dizajn dennej zóny tvorí kombinácia čiernobielej kuchyne a prírodného dreva, ktoré oživuje zelená sedačka. Dva čierne oceľové rámy majú výrazný dizajn, ale ich funkcia je hlavne praktická. Jeden opticky oddeľuje kuchyňu od obývačky a slúži ako konštrukcia pre televízor, druhý pre výklopné pracovisko.

Obývacia izba

Obývačkové sedenie sme oproti pôvodnému návrhu otočili o 360 stupňov tak, aby smerovalo do priestoru, takže netvorí bariéru a všetci sedia čelom do miestnosti. Preglejkový obklad schováva mohutné jadro a vizuálne ho začleňuje k vysokým kuchynským skrinkám.

Kuchyňa

Kuchyňa pozostáva z vysokých skriniek a ostrova. Vysokú zostavu sme navrhli vo vyváženej kompozícii drevenej preglejky a čiernobielych skriniek, ktorá masívnu hmotu opticky rozčleňuje, takže pôsobí ako elegantná súčasť dennej zóny. Na ostrov sme použili dekoračné laminátové dosky s textilnou štruktúrou.

Jedálenská časť

Jedálenský stôl z masívneho dubového dreva ladí s podlahou a zároveň sa vizuálne odpichuje od svetlej preglejky na kuchynských dvierkach, čo pôsobí príjemne a zvýrazňuje význam stolovania. Jedáleň obsahuje v základnej polohe miesto pre 4 osoby, ale zmestí sa sem až 6 ľudí.

Prekrytie radiátora

Okná na celú výšku miestnosti by poskytovali exkluzívny výhľad, keby ho nekazili radiátory. Našou snahou bolo zlepšenie vizuálnej stránky, preto sme ich pohľadové časti obložili perforovanou preglejkou. Obklad vizuálne maskuje radiátor a zároveň obsahuje úložné priestory pracoviska.

Sklopné pracovisko home-office

Požiadavku na príležitostné domáce pracovisko sme vyriešili výklopným stolom integrovaným do oceľového rámu s podobným dizajnom ako konštrukcia okolo televízora. Stolík sme vymysleli tak, aby bol v sklopenej polohe v rovine s rámom takmer neviditeľný, ale v prípade potreby za pár sekúnd pripravený na prácu.

Spálňa so samostatným šatníkom

Dizajn spálne sa nám podarilo zachovať v maximálnej čistote, pretože má samostatný šatník, ktorý zabezpečuje dostatok úložných priestorov. Jediná skriňa obsahuje úložné priestory na menšie predmety a zároveň zakrýva radiátor. Pre maximálne šetrenie priestorom sme použili okrúhle nočné stolíky z tenkého plechu.

Hygienické priestory

Kúpeľňa a toaleta boli zrealizované podľa štandardu, my sme ich vrámci návrhu doplnili úložnými priestormi na mieru, zrkadlami a svietidlami. Dizajn a materiály nábytku odpovedajú zvyšku interiéru a pekne ladia s obkladmi ponúkaných developerom.

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti