Konzervatívny byt Slnečnice, Bratislava

Náš druhý byt v Slnečniciach sa nachádza na prvom poschodí a bude slúžiť pre mladý pár. Byt sme prevzali v štandarde, a teda mal hotové podlahy, dvere a kúpeľne. Na želanie zákazníkov sme laminátové podlahy vymenili za drevené a pôvodnú kúpeľňu s vaňou rozšírili o sprchový kút a toaletu. Zariadenie je osvedčená klasika - čiernobiele prvky s prírodným drevom tvoria základ pre príjemný a elegantný domov, ktorý sme vytvorili na mieru presne podľa požiadaviek majiteľov.

Vstupná hala

Vstupnú halu sme navrhli v kombinácii dubového dreva a šedej dlažby s čiernymi kovovými doplnkami. Priestor haly je kompletne obostavaný skriňami, takže obsahuje dostatok úložných priestorov, aj keď nato nevyzerá. Pod šatníkom oproti vstupným dverám je zaparkovaná výsuvná lavica, ktorá uľahčí prezúvanie.

Denná zóna

Denná zóna pozostáva z obývačky a kuchyne s jedálňou a od nočnej chodby ju oddeľujú sklenené posuvné dvere. Každá z jej častí má výrazný čierny prvok, ktorý jednotlivé funkcie vizuálne spája. V obývacej časti, určenej na relax, sme čiernu doplnili drevom. V kuchyni sme čiernu doplnili šedou farbou.

Konzervatívna obývačka

Symetrická skriňa okolo televízora odkazuje na obývačkové zostavy z minulosti v súčasnom dizajnovom prevedení. Navrhli sme ju v kombinácii dreva a čierneho laku tak, aby na čiernom pozadí zanikol centrálne umiestnený televízor. Sedacia súprava sa skladá dvoch flexibilných modulov.

Čiernobiela kuchyňa s masívnym jedálenským stolom

Monochromatický dizajn kuchyne upriamuje pozornosť na jedálenské sedenie z masívneho dreva. Celočierna pracovná časť pozostáva z čierneho umelého kameňa, čiernych skriniek a čiernej zásteny z kaleného skla. Zástena nie je pevná, ale tvoria ju posuvné panely, ktoré ukrývajú príručné úložné priestory.

Spálňa

V spálni sme zopakovali rovnaké materiály ako v dennej zóne. Izbe dominuje šedá čalúnená posteľ s čalúneným čelom s drevenými nočnými stolíkmi. Vedľa postele sa nachádza kozmetický stolík, oproti šatník. Geometrické tvary vytvárajú čistý dizajn, neutrálne materiály pôsobia upokojujúco, ako v hoteli.

Flexibilná pracovňa

Pracovňa obsahuje klasiku - úložné priestory na oblečenie, úložné priestory na šanóny, pracovné miesto s výškovo nastaviteľným stolom a samozrejme rozkladaciu sedačku, ktorá môže slúžiť ako príležitostná posteľ. Flexibilné typové zariadenie umožní v budúcnosti ľahkú premenu na detskú alebo študentskú izbu.

Kúpeľňa

Najväčšia funkčná zmena bytu sa odohrala v kúpeľni. Posunom priečky smerom do predizby sme zväčšili kúpeľňu a vytvorili miesto pre sprchový kút a druhú toaletu, ktorá výrazne zväčší komfort používania bytu. Hlavne v budúcnosti pri zväčšení počtu členov rodiny.

Fotografie: Boyplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti