Interiér administratívnej budovy, Malacky

Interiér budovy pre výrobcu nábytku sme navrhli a zrealizovali na základe vyzvanej súťaže, v ktorej sme vyhrali prvé miesto. Základným poslaním návrhu interiéru bolo vytvorenie priestoru, ktorý sa bude jeho používateľom páčiť, budú ho radi používať a maximálne im spríjemní čas strávený v práci. V návrhu sme riešili vstupné priestory, zasadačky, open-space kancelárie a kuchynky. Rozumnou mierou výrazných a decentných prvkov sme dosiahli vyváženosť medzi hravosťou a pracovným prostredím, priestor nepôsobí nudne ale zároveň nevyzerá ako ihrisko. Kontrast čiernobieleho nábytku a farebných podláh sme doplnili ako vždy vysokou porciou živej zelene.

Recepcia

Recepciu sme navrhli vo sviežom dizajne, ktorý spolu so živými rastlinami a kedysi živým machom navodí optimistickú atmosféru už od prvého kontaktu s interiérom budovy. Zelené linoleum na podlahe tvorí s machovou stenou za recepciou a drevenými lamelami na strope decentné prostredie pre vyniknutie recepčného pultu, ktorý sme navrhli vo výraznej žltej farbe.

Hala

Centrálna hala tvorí hlavný komunikačný uzol v budove a pozostáva z viacerých funkčných častí - recepcie, čakárne a schodiska s funkciou tribúny. Jednoduchý priestor sme zhora ohraničili dýhovanými lamelami, na podlahy sme použili linoleum v šedých a zemitých farbách. Čierna stena v priestore plní funkciu fotosteny s fotografiami zamestnancov. Návrh počíta s dostatkom voľného priestoru pre pohodlný pohyb množstva ľudí.

Pozrite si aj ostatné Všetky vstupné priestory

Obývačka

V rohovej časti vstupnej haly oproti recepcii sme vytvorili obývačkové zátišie s komfortným sedením, ktoré plní funkciu oázy, kde sa zamestnanci inak obklopení administratívnym prostredím cítia ako doma. Útulnej atmosfére obývačky napomáha koberec, knižnica a machová stena. Priestor slúži ako čakáreň pre hostí a oddychové miesto pre zamestnancov.

Pozrite si aj ostatné Všetky chillout

Poschodová zasadačka

Dominantným a charakteristickým prvkom administratívneho interiéru je veľké schodisko, ktoré má v strednej časti stupne, na ktorých sa dá sedieť. Vďaka masívnemu drevu a vankúšom je to naozaj komfortné. Priestor využívajú zamestnanci pri pauzách a väčších vnútrofiremných udalostiach, kedy funguje ako jedna veľká zasadačka. Po pravej strane sa nachádza schodisko prepájajúce prízemie s poschodím.

Pozrite si aj ostatné Všetky konferenčné miestnosti

Altánky

Na poschodie sme navrhli komfortné sedenie v drevených altánkoch, ktoré plní funkciu doplnkového sedenia k neďalekej kuchyni. Drevený blok obsahuje tri altánky, z ktorých každý obsahuje štyri kreslá. Jednotlivé časti sú od seba oddelené drevenými lamelami, pre intímnejšiu náladu sme ich zhora prestrešili textilnými plachtami.

Pozrite si aj ostatné Všetky chillout

Kuchyňa

Kuchynka pre zamestnancov pozostáva z vysokej zostavy bielych skriniek, bieleho kuchynského ostrova a stolovania z masívneho dreva. Biele vysoké skrinky sme vyskladali z typových skriniek. Kuchynský ostrov, lavice a jedálenské stoly sme navrhli a vyrobili na mieru. Útulnú takmer domácu atmosféru zvýrazňuje drevený vzor na linoleu. V blízkosti kuchyne sa nachádza chillout zóna pripravená poskytnúť miesto na poobednú siestu.

Pozrite si aj ostatné Všetky kuchynky

Chillout

Na krátke poobedné spánky môže slúžiť chillout kútik s obmedzenou kapacitou. Nika obsahuje štandardnú výbavu pre chillout - sedacie vaky, hojdaciu sieť a lehátka. Podhľad z drevených lamiel dáva priestoru intimitu, živé zelené stromy zvyšujú relaxačný efekt.

Pozrite si aj ostatné Všetky chillout

Zasadacie miestnosti s posuvnými panelmi

Flexibilnú zasadačku tvorí jeden podlhovastý priestor, ktorý je možné rozdeliť na tri samostatné miestnosti.  Na tento účel slúžia mobilné panely, ktorými je možné jednotlivé miestnosti akusticky aj opticky rozdeliť. Konfigurácia konferenčných stolov je prispôsobiteľná aktuálnym potrebám. Priestor zasadačky od spoločných priestorov oddeľuje sklenená akustická priečka, ktorú je možné zatemniť roletou. Žltá farba na podlahe živo kontrastuje s červenými kreslami.

Pozrite si aj ostatné Všetky konferenčné miestnosti

Open-space kancelárie

Veľkoplošné kancelárie sme zariadili jednoducho a funkčne. Biele elektricky nastaviteľné pracovné stoly sme doplnili čiernymi kreslami. Stropy sme nechali priznané a nastriekali ich načierno. V priestore sú živé stromy a po obvode živé rastliny. Priestor sme oživili na podlahe, ktorú sme navrhli v kombinácii šedej a silnožltej farbe.

Pozrite si aj ostatné Všetky kancelárie

Sklenené zasadačky

V blízkosti open-space kancelárii je situovaná konferenčná zóna so zadačkami. Zasadačky rozdeľujú sklenené priečky s izolačným sklom na rôzne veľké priestory. Žlté linoleum vnútri zasadačiek v monochromatickom prostredí doslova žiari a jasne vymedzuje ich plochu voči šedým chodbám.

Pozrite si aj ostatné Všetky konferenčné miestnosti

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti