Kancelárie Marsann IT, Praha, Česká Republika

Kancelárie spoločnosti Marsann IT sa nachádzajú na poschodí polyfunkčnej budovy v širšom centre Prahy. V parteri objektu pod kanceláriami je predajňa Lenovo, ktorú spoločnosť prevádzkuje. Interiér sme navrhli v duchu aktuálnych trendov tak, aby pre zamestnancov tvoril komfortné a ergonomické prostredie. Priestor pozostáva z recepcie, zasadačiek, kancelárii a priestoru pre oddych či neformálne rozhovory. Na mieru sme navrhli a zrealizovali všetko s výnimkou stoličiek, takže okrem príjemného vzhľadu je tu efektívne využitý každý centimeter priestoru.

Vstupný priestor s recepciou

V menších firmách, kde nemá recepcia využitie ako pri veľkých korporáciach, sa jej priestor snažíme minimalizovať. Tu sme recepciu vyriešili minimalistickým bielym pultom, ktorý aj pri neobsadenom pracovisku pôsobí pekne a jeho pôdorysná úspornosť neberie miesto dôležitejším miestnostiam. Priestor sme celoplošným zrkadlom opticky zväčšili, takže na prvý pohľad vyzerá vzdušne a honosne.

Otvorené kancelárie

Hlavný priestor kancelárii sme navrhli v štýle open-space, avšak obsahuje len osem pracovísk, takže vytvára prostredie bez negatívnych efektov typických pre veľkoplošné kancelárie. Jednotlivé pracovné ostrovy obsahujú skryté miesta pre počítače. Bez viditeľnej kabeláže pôsobia čisto a upratane. Protiľahlé pracoviská sme oddelili čalúnenými paravánmi, ktoré pomáhajú akustike a pocitovej útulnosti priestoru.

Stredový deliaci kubus

Na oddelenie zóny pracovísk od zasadačiek slúži kubus, ktorý má viacej funkcii. Okrem úložných priestorov pre kancelárske potreby a miesta na tlačiareň obsahuje aj dve niky pre zamestnancov. Zo strany pracovísk ide o čalúnenú niku, kde sa dá telefonovať či natiahnúť, zo strany zasadačiek niku s dvoma kresielkami pre súkromné telefonáty alebo rozhovory.

Presklené zasadačky

Kanceláriam sme navrhli dve rokovacie miestnosti s kapacitou 4 a 6 osôb. Zasadačky obsahujú minimum nábytku, aby im dominovali ich najdôležitejšie prvky - stoly a stoličky. Optické prepojenie so zvyškom interiéru zabezpečuje použitie rovnakých farieb a materiálov a sklenené deliace priečky, ktoré dávajú priestoru nádych luxusu.

Kuchynka pre zamestnancov

Drevený prvok sme v pracovných častiach kancelárii použili striedmo na oživenie sterilného vzhľadu pracovného prostredia. V kuchynke, ktorá slúži predovšetkým na oddych zamestnancov, sme ho použili v maximálnej možnej miere. Navrhli sme sem mohutný drevený kus nábytku v podobe kuchynskej zostavy s úložnými priestormi, ktorých nie je nikdy dosť.

Oddychová zóna pre zamestnancov

Kancelárie poskytujú zamestnancom nadštandardný komfort v podobe luxusnej chillout zóny. Plošne veľká oddychová zóna obsahuje kuchynku, jedálenský stôl pre 6 osôb a čalúnenú lavicu, kde sa dá v pohode zdriemnúť. Navzdory súčasným trendom sme sa v dizajne vyhli prekombinovaným riešeniam a navrhli decentný priestor, ktorý je útulný a pekný vo svojej elegancii.

Čalúnené zóny

Útulnosť priestoru zabezpečujú nadštandardné čalúnené plochy, ktoré priestory zmäkčujú a zároveň zlepšujú ich akustické vlastnosti. Zlepšenie akustiky znamená zlepšenie komfortu zamestnencov, pretože práve hlučnosť a slabá akustika je častou nevýhodou tohto druhu priestorov.

Schodiskový priestor v chilloute

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti