Mezonet s terasou, Manhattan, Bratislava

Byt sa nachádza na najvyššom poschodí obytného domu Manhattan v Bratislave. Má dobrý výhľad, veľkú terasu, ale v pôvodnom stave nevhodnú dispozícu. Kompletná zmena pôdorysu bola nevyhnutná a okrem búrania stien si vyžiadala aj výmenu všetkých rozvodov. Úzky pôdorys so šírkou len 5,3 metra má obojstranné presvetlenie, čo je pri obytných interiéroch neobvyklé. Vďaka všadeprítomným oknám museli zostať všetky obvodové steny voľné, čo nás prinútilo vytvoriť atypický koncept s premyslenými úložnými priestormi vnútri pôdorysu. Byt má však maximum výhľadu a denného svetla - všetky miestnosti okrem práčovne a hosťovskej kúpeľne majú okná. Na spodnom podlaží sa nachádza obojstranne presvetlený denný priestor s pracovňou. Z denného priestoru je prístupná terasa a hosťovská toaleta so sprchou. Na hornom podlaží sú tri spálne s vlastnými kúpeľňami a technická miestnosť s práčkou.

Obývacia časť

Obývacia časť je súčasťou denného priestoru, ktorý pozostáva zo vstupnej časti, obývačky, jedálne a kuchyne. Vymedzuje ju schodisko do nočnej časti a stredový stĺp, ktorý zakrýva šachty prechádzajúce bytom. Obojstranne presvetlená obyváčka má priamy prístup na terasu a obsahuje len základné prvky starostlivo zvolené pre daný priestor. Sedenie pozostáva z trochu kusov ľahkých sedačiek, ktoré je možné presúvať a meniť konfiguráciu. Dva drevené konferenčné stolíky v sebe ukývajú úložný priestor a zabezpečujú dostatok príručných odkladacích plôch počas používania obývačky. Plochu obývačky opticky vyčleňujú mäkké koberce, ktoré sú vďaka výraznému relíefu mimoriadne pohodlné.

Terasa

Pracovňa

Pracovňa na prízemnom podlaží je prístupná z dennej zóny. Pozostáva z pracovného miesta a úložnej zostavy na celú stenu miestnosti. Vizuálne minimalistické pracovné miesto spĺňa najvyššie nároky na homeoffice a konektivitu. Drevený dubový stôl so zaoblenými hranami je mimoriadne príjemný na dotyk a obsahuje skryté výsuvy aj všetky potrebné pripojenia. Tri monitory sme zavesili na stenu so skrytou kabelážou. Samotný počítač, tlačiarň a príslušenstvo sme umiestnili do skriňovej zostavy, takže neruší čistý dizajn miestnosti. Prevetrávanie zabezpečuje rekuperácia. 

Chodba

Rodičovská zóna

Najväčšou zónou na poschodí je zóna hlavnej spálne, ktorá pozostáva zo šatníka, kúpeľna a spálne. Zóna funguje ako jeden celok - jediné štandardné dvere sú medzi nočnou chodbou a vstupným šatníkom. Dvere medzi šatníkom a spálňou a kúpeľňou sme navrhli ako posuvné, vďaka čomu väčšinu času fungujú miestnosti ako jeden veľký priestor. 

Hlavná kúpeľňa

Šatník v rodičovskej zóne

Hlavná spálňa

Detská izba 1

Detská kúpeľňa 1


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti